Anthony Davis czołową postacią USA Team?

ADAnthony Davis z New Orleans Pelicans został dwa dni temu wybrany do szerokiego składu reprezentacji USA, z którego wyłoniona zostanie główna 12-tka, która będzie godnie reprezentować kraj na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii już tego roku. Trener, Mike Krzyzewski uważa, że silny skrzydłowy Pelikanów to nadchodząca gwiazda ligi i jeden z głównych zawodników Team USA.

Na MŚ 2014 zabraknie Kobe Bryanta, a wolne lato będą chcieli mieć najprawdopodobniej Chris Paul, LeBron James czy Carmelo Anthony. Furtka otwiera się więc dla młodszych zawodników, którzy będą mogli się uczyć funkcjonowania w kadrze reprezentacyjnej od… w tym roku 21-letniego Anthony’ego Davisa, który przypomnijmy, że lato w 2012 roku spędził na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie zwieńczone złotym medalem.

„To świetne uczucie znów zostać wybranym. Za mną wiele ciężkiej pracy nad polepszaniem mojej gry. Najwyraźniej USA znów to zauważyło. Przede mną teraz jeszcze więcej pracy, chcę wciąż stawać się coraz lepszym i udowodnić każdemu, że potrafię rywalizować i zagram dla nich (na MŚ 2014)” – mówił szczęśliwy Anthony Davis

Pełna lista 28 zawodników wybranych przez sztab szkoleniowy Krzyzewskiego, w tym i Monty’ego Williamsa wygląda następująco:

W USA po bardzo słabym okresie jeżeli chodzi o big-manów pojawia się coraz więcej młodych i utalentowanych środkowych. Przytoczmy tutaj chociażby nazwiska DeMarcusa Cousinsa, Andre Drummonda, LaMarcusa Aldridge’a czy Kennetha Farieda i Blake’a Griffina. Okazuje się jednak, że to Anthony Davis będzie numerem 1 w zespole

„Postęp Anthony’ego wciąż idzie w górę i górę. To nie jest normalny wysoki facet, bo jego gra jest niesamowicie płynna i zręczna. Prawdopodobnie może bronić każdą z pięciu pozycji, ale to co w nim kocham najbardziej to jego możliwość kończenia akcji i blokowania rzutów. Jestem zadowolony, że mamy więcej utalentowanych dużych gości niż miało to miejsce kiedyś. Anthony Davis to wschodząca wielka gwiazda koszykówki.” – mówił Mike Krzyzewski

Anthony Davis poczynił w tym roku ogromne postępy. Wciąż 20-letni silny skrzydłowy jest wymieniany w gronie faworytów po nagrodę „Most Improved Player” i „Defensive Player of the Year”. Istnieje również duża szansa na to, że wystąpi w Meczu Gwiazd jako rezerwowy na piekielnie ciężkim Zachodzie. Prawdopodobnie gdyby występował na Wschodzie jego miejsce w ASG byłoby rzeczą pewną.

Davis notuje w tym roku średnio 20.2 punktów, 10.3 zbiórek i niemal 3 bloki na potyczkę.

„Może być w tym zespole znakomitym obrońcą obręczy i niesamowitym dużym gościem stawiającym zasłony, bo jest tak zwinny. Potrafi też wejść w pomalowane, tam zakończyć akcję, a w obronie zmieniać się i brać na siebie ciężar gry. Dodatkowo jego gra w ofensywie wciąż staje się lepsza. Mamy zamiar dużo biegać, a on… Biega po parkiecie i kończy akcje znakomicie. To po prostu znakomity młody chłopak. Ma dopiero 20 lat, w marcu 21. Już jest gwiazdą i będzie znakomitym, świetnym graczem.” – chwalił Anthony’ego Davisa wciąż trener reprezentacji USA.

źródło: pelicans.com