Anthony Davis jednak zagra na IO!?

Kilka dni temu Coach K wybrał ostateczną dwunastkę na turniej olimpijski w Londynie – ostatnimi szczęśliwcami okazali się być Andre Iguodala, James Harden oraz Blake Griffin. Z gry o IO wypadli między innymi właśnie dwójka Szerszeni – Anthony Davis oraz Eric Gordon. Tymczasem podczas zgrupowania drużyny USA kontuzji kolana odniósł Blake Griffin i bardzo prawdopodobne, że to właśnie A. Davis zajmie jego miejsce.

Jak poinformował Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports gwiazdor Los Angeles Clippers „skręcił” kolano, które miał już kontuzjowane podczas tegorocznych Play-Offs. Blake Griffin został natychmiastowo przewieziony do Los Angeles gdzie przejdzie kilka potrzebnych badań, aby określić czy silny skrzydłowy będzie w stanie zagrać na Igrzyskach Olimpijskich.

Anthony Davis został już poinformowany o całym zdarzeniu przez kadrę USA i poproszony o powrócenie na campus, gdzie wspólnie z pozostałą jedenastką będzie przygotowywał się do turnieju w Londynie. Wybrany z pierwszym numerem Draftu 2012 przez New Orleans Hornets – silny skrzydłowy – może dodać kolejnych i bardzo potrzebnych centymetrów do ekipy Coacha K. Wspólnie z Tysonem Chandlerem – jeżeli dostanie się na IO – stworzy świetny defensywny duet, a rywale będą mieć spore problemy z przedostaniem się pod kosz drużyny USA.

Blake Griffin w sezonie regularnym 2011/2012 zdobywał średnio 21.7 punktów, 11.5 zbiórek oraz 3.5 asyst w 37 minut na parkiecie. Natomiast Anthony Davis w sezonie 2011/2012 w NCAA zdobywał 14.2 punkty, 10.4 zbiórek, 1.3 asyst, 1.4 przechwytów oraz 4.7 bloków w niespełna 32 minuty.