Anthony Davis – Western Conference Player of the Week

Znalezione obrazy dla zapytania anthony davis pelicansNew Orleans Pelicans wygrali wszystkie trzy spotkania w tym tygodniu, w których grał Anthony Davis. Jedyną porażkę Pelikany odniosły w Orlando, gdzie radzić musieli sobie bez swojego lidera, który leczył drobny uraz. Davis pomiędzy 14 a 20 listopada notował średnio najlepsze w lidze – 33.7 punktów oraz 13.7 zbiórek, 3 bloki i 2 przechwyty. Został w nagrodę uhonorowany mianem Najlepszego Zawodnika Tygodnia w Konferencji Zachodniej.

Anthony Davis poprowadził swój zespół do pierwszego, w pełni zwycięskiego, back-to-backu. Pelicans wygrali bowiem z Portland Trail Blazers i następnego dnia z wymagającymi Charlotte Hornets. Dla 23-latka jest to drugie takie wyróżnienie w karierze. Ostatni raz wygrał tę nagrodę 16. marca, 2015 roku.

Na Wschodzie wybrano Jimmy’ego Butlera z Chicago Bulls, który w tym samym okresie gry notował 27.3 punktów i 9.3 zbiórki.

 

Warto wspomnieć, że to szósty zawodnik w historii organizacji, który został wyróżniony w ten sposób. Przed Davisem tę nagrodę zgarnął Greivis Vasquez w 2012 roku.