Anthony Davis w All-Star Game

2015 NBA All-Star Game - Anthony DavisStało się. Po kilku tygodniach głosowania na zawodników walczących o udział w All-Star Game w Nowym Jorku poznaliśmy ostatecznie wyniki i pierwsze piątki obu konferencji. Już po pierwszej odsłonie wyników można było się spodziewać, że jedno z pierwszych miejsc zajmie Anthony Davis. Tak jak zaczął, tak również i skończył – trzecie miejsce spośród wszystkich zawodników ligi (tylko za Stephenem Currym i LeBronem Jamesem).

Zawodnik New Orleans Pelicans wyjdzie więc w pierwszej piątce Konferencji Zachodu jako skrzydłowy z największą ilością głosów. Warto odnotować, że Anthony zebrał w tym konkursie popularności więcej głosów niż m.in. Kobe Bryant, Kevin Durant, Derrick Rose czy chociażby Blake Griffin i Chris Paul. Dla Davisa będzie to drugi start w Meczu Gwiazd po tym jak w ubiegłym roku został dobrany za kontuzjowanego Kobego Bryanta przez komisarza ligi – Adama Silvera. 

21-letni skrzydłowy Pelikanów zdobywa w tym sezonie średnio 24.3 punktów, 10.4 zbiórek, 1.5 przechwytów, 3.0 bloków, trafiając na 56% z gry.

W składzie Zachodu znaleźli się również wspominany Steph Curry, Kobe Bryant, Marc Gasol oraz Blake Griffin. W koszulkach Wschodu wybiegną John Wall, Kyle Lowry, LeBron James, Pau Gasol i Carmelo Anthony.

 • mike

  Dobry mecz, nawet Asik dzisiaj skakał do bloku, sam nie dawał się blokować, nie gubił piłek, dawno tego nie widziałem ( chociaż te faule przy zbiórce nieco irytujące ). Gordon nas trójkami ratował. W sumie gdyby nie Ellis, byłoby łatwe zwycięstwo.
  Okrzyki MVP dla Davisa na koniec, to taka wisienka na torcie ;D

  • skinner21

   Asik miał swój moment jak zamiast zadunkować zgubił piłkę pod koszem i poszła kontra po której Ellis dobił piłkę przy biernej postawie wracającego Asika. Ale ogólnie bardzo dobry mecz świetna końcówka ( choć obrona atakującego Ellisa była katastrofalna ). I nawet Williams nie reagował tragicznie tylko słabo dość szybko zdejmując Ajince i w 4 kwarcie pozwolił odskoczyć tylko na 3 punkty ( tylko coś koło 12 – 1 run),
   Teraz 2 teoretycznie łatwe mecze a potem 3 bardzo ważne i wypadałoby w nich powtórzyć dzisiejszą grę a przede wszystkim wyniki to może jest szansa na PO, a nawet zachowanie picku.

   • mike

    Co by nie mówić Dallas nam nieco pomogło w wygranej. Zagrali końcówkę w naszym stylu, czyli najpierw faul, potem strata. Chociaż ten faul, to tak trochę w ramach prezentu od sędziów moim zdaniem ;D

 • mike

  To miłe uczucie mieć pierwszo-piątkowego all-star’a 😉 To teraz do kompletu jeszcze MVP ;D