Anthony Davis w All-Star Game

2015 NBA All-Star Game - Anthony DavisStało się. Po kilku tygodniach głosowania na zawodników walczących o udział w All-Star Game w Nowym Jorku poznaliśmy ostatecznie wyniki i pierwsze piątki obu konferencji. Już po pierwszej odsłonie wyników można było się spodziewać, że jedno z pierwszych miejsc zajmie Anthony Davis. Tak jak zaczął, tak również i skończył – trzecie miejsce spośród wszystkich zawodników ligi (tylko za Stephenem Currym i LeBronem Jamesem).

Zawodnik New Orleans Pelicans wyjdzie więc w pierwszej piątce Konferencji Zachodu jako skrzydłowy z największą ilością głosów. Warto odnotować, że Anthony zebrał w tym konkursie popularności więcej głosów niż m.in. Kobe Bryant, Kevin Durant, Derrick Rose czy chociażby Blake Griffin i Chris Paul. Dla Davisa będzie to drugi start w Meczu Gwiazd po tym jak w ubiegłym roku został dobrany za kontuzjowanego Kobego Bryanta przez komisarza ligi – Adama Silvera. 

21-letni skrzydłowy Pelikanów zdobywa w tym sezonie średnio 24.3 punktów, 10.4 zbiórek, 1.5 przechwytów, 3.0 bloków, trafiając na 56% z gry.

W składzie Zachodu znaleźli się również wspominany Steph Curry, Kobe Bryant, Marc Gasol oraz Blake Griffin. W koszulkach Wschodu wybiegną John Wall, Kyle Lowry, LeBron James, Pau Gasol i Carmelo Anthony.