Anthony Davis wyróżniony w All-NBA Team

Skrzydłowy i najlepszy zawodnik New Orleans Pelicans już od kilku lat. Anthony Davis – został wyróżniony za sezon 2016-17 i wybrany do najlepszej piątki sezonu w NBA. AD uzupełnia skład, w którym znaleźli się najlepsi z najlepszych – James Harden, Russell Westbrook, LeBron James oraz Kawhi Leonard.

24-letni reprezentant Pelicans zapisywał w tym sezonie średnie na poziomie 28 punktów (4. w NBA), 11.8 zbiórek (7. w NBA) oraz 2.2 bloków (2. w NBA). Nie ulega więc wątpliwości, że w pełni zasłużył na wybór. Jest jednak jedynym zawodnikiem spośród wszystkich trzech piątek, którego drużyna skończyła z ujemnym bilansem. To tym bardziej podkreśla jak fantastyczny sezon indywidualnie rozegrał Anthony Davis.

Davis otrzymał w sumie 343 punkty – został wybrany przez dziennikarzy do pierwszej piątki 45 razy, do drugiej 34 i do trzeciej 16-krotnie. Tuż za nim znalazł się Rudy Gobert z 339 punktami, który otwiera 2nd All-NBA Team.

Dla The Brow to drugie takie wyróżnienie w karierze.

Warto wspomnieć również o DeMarcusie Cousinsie, któremu nie udało się załapać do żadnej z piątki. Ostatecznie musiał ustąpić DeAndre Jordanowi z LA Clippers. Znalazł się tuż przed kreską. Przed nim byli jeszcze jedynie Karl-Anthony Towns, Chris Paul oraz Marc Gasol.

Z pewnością Cousins ze swoimi statystykami i grą zasługuje na wybór do All-NBA Team. W jego przypadku mocno zaważyła jednak reputacja i brak wyników drużynowych. Nie udało mu się tego przykryć tak dobrze jak Anthony’emu Davisowi.

Miejmy jednak nadzieję, że Anthony Davis i DeMarcus Cousins za rok będą o tej porze świętować wspólnie swoje wybory do najlepszych piątek sezonu. Z dodatnim bilansem.