Anthony Davis zastąpi Black Mambę

DavisAnthony Davis został pominięty do Meczu Gwiazd zarówno przez kibiców, jak i później niespodziewanie przez trenerów, którzy byli zmuszeni wybrać zaledwie 12-tkę najlepszych zawodników na Zachodzie. Kobe Bryant, który rozegrał w tegorocznym sezonie zaledwie 6 spotkań – co nie przeszkodziło mu w byciu wybranym do pierwszej piątki – zrezygnował z powodu kontuzji z gry w All-Star Game.

Nowy komisarz ligi, Adam Silver, w miejsce zawodnika Los Angeles Lakers wybierze właśnie skrzydłowego New Orleans Pelicans – Anthony’ego Davisa. Dla 20-latka będzie to pierwsze wyróżnienie w karierze (w dopiero 2 sezonie w karierze), a dodatkowego smaku w jego debiucie może być fakt, że cała impreza odbędzie się przed „jego” publicznością – w Nowym Orleanie.

Anthony Davis w kampanii 2013/14 jest jedynym taki zawodnikiem w lidze, który może pochwalić się średnimi aż na poziomie 20.5 punktów, 10.5 zbiórek i 3.3 bloków, do których dodaje również 1.5 przechwytu na 52% skuteczności z gry. Już w tym roku pobił rekordy m.in. Alonzo Mourninga czy Patricka Ewinga.

The Brow będzie 10-tym w historii organizacji All-Starem (w sumie 19 występów).

Poza skrzydłowym Pelikanów liga rozważała również kandydaturę Gorana Dragicia, DeMarcusa Cousinsa czy Tima Duncana. Wybór był jednak raczej prosty.