Anthony Davis Zawodnikiem Miesiąca!

Bez niespodzianek. Kiedy DeMarcus Cousins zakończył przedwcześnie sezon, wielu skreśliło New Orleans Pelicans, a przy tym i Anthony’ego Davisa. Okazało się to być okropnym błędem. Po krótkim kryzysie bez Cousinsa, Pellies ruszyli do pracy i zaczęli masowe wygrywanie, a główną tego przyczyną była fantastyczna gra lidera zespołu – Davisa.

NBA nie pozostawiła złudzeń i wybrała Anthony’ego Davisa Zawodnikiem Miesiąca w lutym. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla tego młodego zawodnika i raczej nie ostatnie. Na Wschodzie nagrodę wygrał kolejny raz w swojej karierze LeBron James.

Anthony Davis w lutym eksplodował z formą. Notował średnio 35 punktów, 13 zbiórek, 2.5 przechwytu i 2.2 bloków. To niewyobrażalne statystyki i nikt nie mógł przejść obok tego obojętnie. W mediach rozpętała się wręcz burza – czy Davis zasługuje, aby brać go pod uwagę przy nagrodzie MVP. James Harden dotychczas wydawał się jedynym słusznym kandydatem, ale jeśli AD podtrzyma swoją serię, a Pelicans wciąż będą wygrywać – to rywalizacja może być, niespodziewanie całkiem zacięta.

W 11 spotkaniach w lutym, Pelicans wygrali aż 8-krotnie. Davis w tym miesiącu aż 5 razy kończył mecz z przynajmniej 40 punktami, w tym 53-punktowy mecz przeciwko Phoenix Suns.