Anthony Morrow w Pelicans

Dell Demps i New Orleans Pelicans od kilku dni szukali dobrego strzelca, typowego role-playera, którego do tej pory w zespole z Luizjany mocno brakowało. Generalny Menadżer Pelikanów zdecydował się zwerbować wolnego agenta Dallas Mavericks – Anthony’ego Morrowa.

Kończący w tym roku 28 lat rzucający obrońca to wybitny strzelec „zza łuku”. Słaby kozioł, nieimponujące podanie, nie wchodzi pod kosz, ale ma ułożoną rękę do rzutu jak mało kto w lidze. Doskonały catch’n’shooter, czyli młodsza i nieco lepsza wersja podstarzałego już Rogera Masona, który po sezonie 2012/2013 pożegna się z Nowym Orleanem.

Anthony Morrow to również znakomity rzucający z linii rzutów wolnych skąd w całej 5-letniej karierze rzuca na blisko 90% skuteczności. Jako ciekawostkę można podać, że Morrow w swojej całej karierze spudłował mniej wolnych niż Dwight Howard w ostatnich 9 meczach sezonu regularnego 2012/13.

Shooting guard może być bardzo pomocnym graczem dla zawodników jak Jrue Holiday czy Tyreke Evans. Morrow dzięki swojemu rzutowi rozciąga grę i robi znacznie więcej miejsca w pomalowanym, a tam właśnie Reke i Jrue czują się najlepiej.

27-latek notuje średnio w karierze 10.9 punktu i 2.6 zbiórki. Rzuca na 45% skuteczności z gry i 42% za trzy. Swoje najlepsze sezony (09-12) rozgrywał w NJ Nets i GS Warriors. Notował wówczas nawet 13 punktu na spotkanie i rzucał z najlepszą skutecznością w karierze z gry.

Świetna gra Morrowa skończyła się wraz z przejściem do Atlanty Hawks, a później Dallas Mavericks. Anthony nie potrafił sobie wywalczyć minut i w większości spotkań nie wybiegał nawet na parkiet. Miejmy nadzieję, że Monty Williams wykorzysta jego potencjał i zrobi z niego doskonałego zadaniowca. Człowieka od „brudnej roboty”.

Anthony Morrow podpisze dwuletni kontrakt, z czego drugi rok będzie opcją dla zawodnika. Będzie to najprawdopodobniej minimum dla weterana co pozwoli na dalsze wzmocnienia zespołu.

Z zatrudnienia Morrowa nie powinniśmy nic starać się „czytać”. Nie oznacza to tego, że Demps ma już zastępstwo dla Gordona czy jest to na przykład przygotowywanie pod wymianę z Houston Rockets Anderson-Asik. GM Pelicans podpisał najlepszego rzucającego zawodnika dostępnego na rynku wolnych agentów i jest to tylko dobry role-player na ławkę Monty’ego Williamsa.

Zawodnik jak Anthony Morrow może sporo wnieść do zespołu, który ma zamiar po dwóch latach przerwy znów wygrywać. Uważam, że pozyskanie 27-latka to bardzo dobry ruch Della Dempsa, tym bardziej za tak małe pieniądze.