Tom Benson inwestuje w Pelicans

bensonTom Benson to jedyny taki człowiek w USA, który posiada dwie drużyny w dwóch odmiennych sportach, w tym samym mieście (podobnie ma się sytuacja z Bulls i White Sox z Chicago gdzie jednym z właścicieli tych klubów jest Jerry Reinsdorf, przyp.Skejcik). Takimi drużynami są New Orleans Saints (NFL) oraz New Orleans Pelicans (NBA). O ile, Święci mają w Nowym Orleanie bardzo nowoczesne ośrodki treningowe to w przypadku Hornets/Pelicans nie zawsze wyglądało to tak pięknie. To jednak za kadencji Mr. Bensona ma się szybko zmienić.

Wraz z przemianą z Szerszeni na Pelikany właściciel organizacji postanowił zainwestować w zupełnie nowy budynek do treningów, nową siłownię i salon odnowy. W kolejce czeka już również odnowa hali New Orleans Arena, w której trzeba zrobić poważną przemianę pod nazwę Pelicans.

Za sam ośrodek treningowy Tom Benson zapłaci ponad 16 mln $, a projekt ukończony i oddany do użytkowania przez zespół zostanie w okolicach sierpnia. Cena siłowni, salonu odnowy i odnowienia hali Pelicans nie została podana do informacji publicznej.

Zakupione sprzęty i same budynki mają być najnowocześniejszymi takimi ośrodkami ze wszystkich drużyn w NBA.

Lepsze czasy zespołu z Nowego Orleanu nadchodzą wielkimi krokami.

 

 • Skejcik

  Nie tylko Benson ma 2 drużyny w innych liga bo jeszcze Jerry Reinsdorf jest właścicielem Bulls i White Sox w MLB 😉

  • Maciej Łoziak

   Więc Benson jest jedynym właścicielem, którego oba zespoły nie znalazły się Playoffach 🙂

  • Tam mi się wdała literówka po tym jak kasowałem inne zdanie. Miało być, że jako jedyny ma zespoły w tym samym mieście. Sorry 🙂

   PS. Jerry Reinsdorf nie jest jedynym właściciele White Sox. Dlatego mówi się, że Benson jako jedyny ma dwie drużyny w tym samym mieście z dwóch lig na WŁASNOŚĆ.