Brian Roberts w Hornets

http://www.fantasysmacktalk.com/wp-content/uploads/2014/01/FC_Brian_Roberts2.jpgTak, w Hornets. Charlotte Hornets. Będzie tym samym pierwszym zawodnikiem w historii, który zagra dla dwóch drużyn Hornets dla dwóch różnych organizacji. Bardzo fajna historia. Brian Roberts po bardzo dobrym sezonie 2013-14 po którym jego wartość mocno wzrosła po tym jak musiał przejąć stery pierwszego rozgrywającego przez kontuzję Jrue Holiday’a.

Dell Demps początkowo zrezygnował z podjęcia opcji kwalifikacyjnej w kontrakcie Briana, a potem najwyraźniej odpuścił tego zawodnika również na rynku wolnych agentów, którym zainteresowanych było kilka ekip jak właśnie Hornets, Pistons czy Kings. Roberts najwyraźniej związał się z nazwą Hornets i podpisał umowę w mieście z Północnej Karoliny. Z Charlotte podpisze 2-letnią umowę wartą ponad 5.5 mln $, gdzie będzie pełnił rolę zmiennika dla Kemby Walkera.

Taka suma i prawdopodobnie również 2-letni kontrakt odstraszył więc Della Dempsa, który postawi najwyraźniej na rozwój Austina Riversa i Russa Smitha, który z bardzo dobrej strony pokazuje się w barwach Pelicans podczas Ligi Letniej w Las Vegas. Generalny Menadżer póki co skupia się bardziej na pozycji niskiego skrzydłowego i wciąż wzmacnianiu rotacji przy Anthonym Davisie, ale niewykluczone, że pomyśli również o zatrudnieniu jeszcze jednego taniego i doświadczonego rozgrywającego. Dużo mówiło się jeszcze kilka dni temu o tym, że Jameer Nelson mógłby być głównym punktem zainteresowania.

 

Brian Roberts do klubu został ściągnięty dwa lata temu przez Della Dempsa z Niemiec. Rozgrywający od pierwszego momentu spodobał się Generalnemu Menadżerowi i postanowił go zaprosić na Ligę Letnią, gdzie spisał się znakomicie i wywalczył duże minuty w rotacji Monty’ego Williamsa. Na parkiet wprowadzał dużą świeżość, ale i doświadczenie, które pozwalało mu na zastąpienie m.in. Jrue Holidaya. Pelicans może przede wszystkim zabraknąć jego rzutów dystansowych i półdystansowych gdy wchodził z ławki rezerwowych.

W klubie zapisze się jako najbardziej skuteczny zawodnik w historii z linii rzutów wolnych – 93% w karierze.

Dla New Orleans Pelicans w przeciągu dwóch lat wystąpił 150 razy, 47 w pierwszej piątce. Zapisywał średnio 8.2 punktu oraz 3 asysty rzucając na skuteczności 42% z gry i 37% za trzy. W ostatnim sezonie rzucał średnio 9.4 „oczek” na potyczkę.