Chris Kaman zostanie jeszcze na jakiś czas

Władze z Nowego Orleanu postanowiły zdjąć swojego podkoszowego z listy transferowej, aby ten pozostał w swoim klubie na jeszcze kilka tygodni(?). Niewykluczone jednak, a raczej bardzo możliwe, że Chris Kaman opuści „Szerszenie” jeszcze przed trade deadline, które w tym roku wypada 15 marca.

O ściągnięciu Chrisa Kaman z tzw. trade block’u poinformowali bardzo dobrze znani nam dziennikarze ESPN – Chris Broussard i Marc Stein. Myślę, że śmiało możemy uwierzyć w to co mówią obaj Ci panowie, bowiem niejednokrotnie sprawdziło się to o czym informowali – przede wszystkim przez twittera.

Początkowo Dell Demps razem z Monty’m Williams’em poinformowali Chrisa Kaman o tym, że został wystawiony na listę transferową i w spokoju ma siedzieć w domu, bowiem nie będzie już występował w koszulce „Szerszeni”. Taka decyzja zapadła przed obawą jakiejkolwiek kontuzji Niemca na które jest bardzo podatny.

Stacja ESPN podaje jednak, że były środkowy Los Angeles Clippers został ponownie włączony do składu, a jakiekolwiek rozmowy z zespołami zainteresowanymi usługami Chrisa Kamana.

Jak już wspominałem najbardziej zainteresowanymi Kamanem były drużyny z Houston, Indiany oraz Cleveland. Prawdopodobnie Dell Demps wróci do rozmów z tymi drużynami tuż przed zamknięciem okienka transferowego. Osobiście bardzo wątpię, że Niemiec będzie zawodnikiem „Szerszeni” do końca sezonu z tak wysokim wynagrodzeniem – 14 mln $. Myślę, że władze New Orleans Hornets powinni wymienić 29-latka za kogoś młodszego z ogromnym talentem lub za wyższy pick w drafcie. Jedyną drużyną, która mogłaby dać „Szerszeniom” tylko i wyłącznie pick za Chrisa Kaman jest Indiana Pacers, bowiem mają oni wystarczająco dużo miejsca w budżecie aby przygarnąć Niemca bez wymiany na innego zawodnika.

Monty Williams będzie miał problem z włączeniem tego starszego już zawodnika do jego aktualnego składu, który oparty jest na młodych i przyszłościowych graczach – Al-Farouq Aminu, Jason Smith czy rewelacja Gustavo Ayon.

Chris Kaman w obecnych rozgrywkach wystąpił w 17 spotkaniach. Notował w nich 9,2 punktu i 6,6 zbiórki podczas niecałych 23 minut gry na parkiecie.