Chris Paul w Clippers

Oficjalnie Chris Paul nie jest już zawodnikiem New Orleans Hornets. W ramach wymiany na mocy której Szerszenie pozyskają Erica Gordona, Al-Farouqa Aminu, Chrisa Kamana i prawo do picku w drafcie 2012 od Minnesoty. Nowym zespołem Chrisa Paula jest Los Angeles Clippers, gdzie razem z Blake’m Griffinem ma stworzyć duet, który ma dać drużynie z LA „nowe życie”.

Po 6 dniach zmagań negocjacyjnych, Stern zatwierdził wymianę pomiędzy Clippers i Hornets. Rozmowy stanęły po wycofaniu się Clippers z wymiany, gdy Komisarz NBA zarządzał dodania Erica Bledsoe do obecnego składu Trade. LAC uważali, że jest to za dużo mogą dać i postawili w pewnym sensie ultimatum: „Dodamy Bledsoe, ale musicie wybrać: Gordon albo Pick w Drafcie?”. Oficjalnie Hornets i NBA, odpuścili z naciskania na młodego rozgrywającego i postanowili wybrać seryjnego strzelca i przyszłość z draftu.

Hornets wymienili swojego lidera bez powodu. Mimo, iż zapowiadał i ogłaszał, że jego serce jest w Nowym Orleanie, to już same spekulacje doprowadziły do tego, że włodarze Szerszeni nie odważyli się stawiać swojej przyszłości na włosku i ryzykować podpisania kontraktu z CP3. Choć zawsze był liderem zespołu, z którym doszedł do półfinału konferencji w 2008 roku, nie mógł powstrzymać się od ludzi, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do jego wyborów.

Na początku miał trafić do Celtics lub Thunder. Stamtąd przyszły nadeszły do Luizjany pierwsze oferty wymian. Na pierwszy ogień miał iść Rajon Rondo, a z drugiej strony Russel Westbrook. Jednak wszystkie „obawy” z przejściem CP3 do któregoś z tych zespołów zostały rozwiane przez Della Dempsa.

Przed sezonem mówiło się, a wręcz krzyczało, że Chris Paul trafi do Knicks. Jednak nic z tego nie wyszło kiedy Knicks zakontraktowali Tysona Chandlera (również byłego zawodnika Hornets), a Lakers starali się, za pośrednictwem Rockets, przyłączyć do swoich szeregów najlepszego rozgrywającego w lidze. Na mocy tej wymiany do Hornets mieli trafić Kevin Martin, Luis Scola, Lamar Odom, Goran Dragic i Pick w drafcie. Do Rockers miał powędrować Pau Gasol. CP3 był już jedną nogą w Californii, ale tutaj na drodze stanął Dan Gilbert ze swoim mailem do Sterna. I zaczęła się prawdziwa CP3drama. David Stern zablokował tą wymianę, mówiąc, że jest za mało młodych i perspektywicznych zawodników. Jako, że Lakers nie mają nikogo atrakcyjnego z młodych graczy, postanowiono zerwać umowę. Dlatego Clippers mieli wolną drogę do pozyskania Chrisa Paula. Choć negocjacje trwały dosyć długo – jak na poprzednie negocjacje – to można mówić, że stała się dobra rzecz. Clippers mają swoją przyszłość, a Hornets mają swoją przyszłość. Zaczęło się ćwierkanie, że Clippers muszą się teraz modlić, aby Eric Gordon nie wyrósł na zawodnika miary All-Star.

Co teraz muszą zrobić Hornets? Znaleźć złoty środek na pozycji Centra, bo jest lekko ciasno na tej pozycji – Chris Kaman i Emeka Okafor. Znaleźć drugiego rozgrywającego – jedynym graczem na tej pozycji jest obecnie Jarret Jack, ciekawostką jest to, że to Chris Paul chciał ściągnięcia Jacka do Hornets. Na pozycji silnego skrzydłowego jest obecnie wielka i niezapełniona pustka. Choć obecnie Hornets złożyli ofertę Landry’emu. Być może Chris Kaman też zagra na „czwórce”, tworząc z Okaforem wysoką siłę pod koszem?

Chris Paul w Hornets zdobywał średnio 18.7 punktów (15.9 w 2011), 9.9 asyst (9.8 w 2011) i 4.6 zbiórek (4.1 w 2011) na mecz. Chris Kaman w 2011 roku zdobywał: 11.8 punktów, 7.0 zbiórek na mecz; Eric Gordon: 22.3 punktów, 3.3 asysty, 2.9 zbiórek na mecz; Al-Farouq Aminu: 5.6 punktów, 3.3 zbiórki.