Co w Nowym Orleanie piszczy…

Chris Paul mimo wielu plotek i doniesień wciąż jest „Szerszeniem”, to wiemy. Chris Paul był bliski gry w Los Angeles Lakers lecz jednak z niego zrezygnowano, wiemy. CP3 był już prawie graczem Los Angeles Clippers, ale zrezygnowali z niego, bo oferta była zbyt wysoka, wieeeemy… Mimo tego wszystkiego, oba te dwa zespołu z Los Angeles wciąż chcą naszego najlepszego zawodnika w drużynie. Los Angeles Lakers główkują nad dobrą ofertą, którą przyjmie David Stern, a Clippers czekają, aż New Orleans Hornets obniży swoje oczekiwania co do wymiany. Jednak Chris Paul to nie NOH, a w drużynie nie wszystko(?) kręci się wokół jednego gracza. Tak więc spójrzmy, co tam w Nowym Orleanie się dzieje oprócz Paulo-Dramy…

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że drużyna z Luizjany wreszcie rośnie w siłę, a nasza kadra wreszcie jest większa. Marco Belinelli, bo o nim mowa, prawdopodobnie przedłuży swój kontrakt z Nowym Orleanem i zostanie na kolejny(e) sezon(y) „Szerszeniem”. Doszły do nas bowiem informacje o tym jakoby Hornets zaoferowali pozostanie w zespole, a Włoch przystał na wstępną umowę i chce dalej reprezentować drużynę z Nowego Orleanu. Podobno Marco Belinelli na 99% zostanie w NOH.

Kolejne doniesienie to chęć przedłużenia kontraktu z Carlem Landry’m przez New Orleans Hornets. Mam nadzieję, że Carl przystanie na ofertę „Szerszeni” i zostanie na kolejny sezon w Nowym Orleanie, dlaczego? Aktualnie „Szerszenie” nie mają żadnego wartościowego silnego skrzydłowego w drużynie. David West przeszedł do Indiany Pacers, a Carl Landry wciąż jest wolnym agentem. Byłym zawodnikiem Sacramento Kings zainteresowane są takie zespoły jak New Jersey Nets oraz wspomniane Indiana Pacers i Sacramento Kings.

O Chrisie Paulu nie ma co wspominać… Wielki cyrk trwał, trwa i prawdopodobnie trwać wciąż będzie. Los Angeles Clippers chce oddać ponoć(!) Chrisa Kamana, Al-Faroqu Aminu, Erica Bledsoe i pick w pierwszej rundzie tegorocznego draftu samej Minnesoty Timberwolves. New Orleans Hornets nie chce jednak tej oferty, chcą jeszcze do tego wszystkiego najlepszego z wymienionych Erica Gordona. Clippers nie zgadzają się aktualnie na tą ofertę żartując sobie nawet, że aby zadowolić zarząd NBA musieliby oddać Blake’a Griffina i ich stadion Staples Center… Tymczasem zespół z wielkim poczuciem humoru zakontraktował Chauncey’a Billupsa i sprawa z Chrisem Paulem jest pod dużym znakiem zapytania.

Ponoć Los Angeles Lakers wciąż szukają rozwiązania dzięki któremu Chris Paul miałby wybiec w przyszłym sezonie w żółtej koszulce z napisem „Lakers”. „Jeziorowcy” szukają jednak przede wszystkim trzeciej drużyny, którą chcą włączyć do trójstronnej wymiany. Wciąż dużo mówi się o Houston Rockets, którzy są w fatalnej sytuacji i również wciąż szukają wymian. Jak to się wszystko potoczy zobaczymy już niebawem…

Ponoć New Orleans Hornets chcieli wymienić Chrisa Paula do środy, więc czekamy aż U.S.A. obudzi się ze snu i padną konkretne informacje. Stay Tuned!

PS. Przypominam, że „Szerszenie” już 16 grudnia rozegrają swój pierwszy mecz przedsezonowy. Zagramy z Memphis Grizzlies!

 • I’m so glad that the itenrnet allows free info like this!

 • What liberating knowledge. Give me librtey or give me death.

 • Przemowawa

  niech juz dojdzie do tego transferu, bo jesli on ciagle jest blokowany to wpływa na cała drużyne szerszeni. Wiadomo opcja z Gordonem najlepsza no ale Clips nie wiem czy sie zgodza, ale powoli sie uginaja juz chyba. CP3 naprawde chce za wszelką cene odejsc juz teraz…

  • Holy cnocsie data batman. Lol!

  • I’m shocked that I found this info so esaliy.

 • Zdecydowanie Kaman. Lepsza gra w ataku, szczególnie po zasłonie, a tyłem do kosza, zjadłby Okafora.

  Założenie jest takie: Gordon albo Pick Minnesoty. Wydaje mi się, że CP3 jest bliżej Lakers, niż Clippers na dzień dzisiejszy. OJ Mayo, Nick Young również nieosiągalni dla nas, o Crawfordzie można pisać legendy i ballady „o człowieku, który nie przyjdzie do zrujnowanego teamu”.

  O jakichkolwiek ruchach można pomyśleć dopiero po wytradeowaniu CP3. Nie wcześniej.

  Stuckey raczej zostanie w Pistons na jeszcze jeden rok.

  • Thanks for hleping me to see things in a different light.

  • Thanks for writing such an easy-to-understand artclie on this topic.

 • Ja mam nadzieję na przede wszystkim Erica Gordona i ten pick z Minnesoty. Jeżeli przyszedłby Eric Gordon to zostałby nam PG, gdzie można byłoby przyjąć Rodney’a Stuckey’a. Na PF kogoś jeszcze poszukać, bo Landry nie wystarczy.

  Jeżeli nie udałoby się się pozyskać tego Gordona, to chciałbym O.J Mayo, Nicka Younga ostatecznie Jamala Crawforda 😉

  PS. Wolicie Kamana w S5 czy Meke?

 • mario

  Jeśli za cp3 nie dostaniemy w miarę dobrych graczy to szerszenie mają zaklepane ostatni plac na zachodzie . osobiście chciałbym zobaczyć w nowym orleanie O.J. MAYO i ARENASA

  • Good job mkanig it appear easy.

 • nevilshed

  hahaha no to czekamy 🙂 zwolnili Ewinga jr.! mają już 6 czy tam 7 graczy!

  • You have shed a ray of ssunhine into the forum. Thanks!

  • Cool! That’s a clever way of looknig at it!