Dante Cunningham oficjalnie Pelikanem

Wieści o tym, że New Orleans Pelicans sprawdzają u siebie na campie umiejętności Dante Cunninghama wyszły natychmiastowo z informacją o zwolnieniu Dariusa Millera i Patricka Younga. Okazuje się, że każda plotka zawsze ma w sobie odrobinę prawdy i Pelicans zakontraktowali skrzydłowego, który ma wzmocnić ławkę rezerwowych w tym sezonie i wprowadzić trochę świeżości.

27-letni zawodnik zna się dobrze z Montym Williamsem, gdy grał dla Portland Trail Blazers w sezonie 2009-2010, a gdzie wówczas Monty był asystentem głównego trenera. Dante Cunningham pojawi się w rosterze z numerem #44 i będzie dostępny na dzisiejsze spotkanie z Golden State Warriors. Gracz ma już małe pojęcie o systemie Pelikanów, gdyż wraz z drużyną trenuje od kilkunastu dni i wraz z nią wyleciał na zachodnią część wybrzeża, gdzie Pelicans zmierzą się z Warriors, Clippers oraz Lakers. 

Dante Cunningham z pewnością ma papiery na dobrego zawodnika NBA. W sezonie 2013-14 dla Minnesota Timberwolves rozegrał solidny sezon, wychodząc na boisko 80 razy (w tym 7 w pierwszej piątce). Grał średnio ponad 20 minut i zapisywał przy swoim nazwisku 6.3 punktu, 4.1 zbiórki i 1 asystę. Na kampanię 2014-15 nie został zaproszony przez żadną z drużyn, bardzo prawdopodobne, że jedną z przyczyn były drobne problemy z prawem 27-latka.

Cunningham to mierzący 6-8 niski skrzydłowy/silny skrzydłowy. Jego zadaniem będzie wprowadzenie na parkiet po wejściu z ławki trochę waleczności, zaciętości i zaangażowania. Jest to silny, „długi” i szybki zawodnik, więc będzie w stanie wziąć na siebie również obronę wymagającego skrzydłowego. Przy Tyreke’u Evansie jako niski skrzydłowy Pelicans mieli sporo problemów w obronie tej pozycji, teraz Monty Williamsa będzie miał w swoim składzie kogoś do polepszenia sytuacji.

Skrzydłowy przez 68% czasu w swojej karierze występował na pozycji numer cztery, czego przyczyną jest słaby rzut. W całej swojej karierze trafił zza linii rzutu trzypunktowego zaledwie jeden raz. Nie boi się jednak rzucić z półdystansu i zaatakować obręcz, więc będzie dobrą opcją w lineupie z rzucającymi i rozciągającymi grę zawodnikami.

 

Dante zadebiutuje dzisiaj w Oakland, gdzie może z miejsca dostać kilkanaście minut w swoim debiucie. Monty Williams może wykorzystać nowego zawodnika w rotacji w obronie takich graczy rywala jak Draymond Green czy Harrison Barnes.

Roster liczy na ten moment 14 zawodników.