Dario Šarić na celowniku?

paveikslelis-49844-vbgWiększość klubów w NBA rozpoczęło workouty przed nadchodzącym draftem 2013. Inaczej jest jednak z New Orleans Pelicans, którzy póki co nie zaplanowali jeszcze swoich spotkań z najlepszymi prospectami, ba, nie dojdzie do tego nawet jeszcze w tym tygodniu. 

Asystent Generalnego Menadżera, Tim Conelly, przekonuje jednak, że na wszystko przyjdzie pora i workouty zorganizują najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Cały sztab ponoć przygotowuje się do tych spotkań i mają zamiar przekonać do siebie zawodników i pokazać im jak wiele do zaoferowania ma organizacja z Nowego Orleanu.

Jedną z przyczyn opóźnionych workoutów odbywających się corocznie w hali Alario Center może być wyprawa do Europy Della Dempsa wraz ze swoim sztabem. Jaki jest tego cel? Generalny Menadżer New Orleans Pelicans ma zamiar przyjrzeć się dokładnie młodym zawodnikom ze Starego Kontynentu.

Jednym z takich graczy jest niewątpliwie Dario Šarić z Chorwacji, który w najnowszych mockach na ten draft plasuje się nawet w TOP10. Dell Demps ma nadzieje przyjrzeć się mu znacznie bliżej i dowiedzieć się czy naprawdę jest tak dobry jak mówią o tym w Europie.

19-letni Chorwat gra aktualnie w lidze chorwackiej gdzie trwają PlayOffs. Zaraz po ich zakończeniu wylatuje na zgrupowanie kadry Chorwacji, która uczestniczy w FIBA do lat 19, a Šarić ma być jej najsilniejszym zawodnikiem. Wobec tego nie będzie on w stanie pojawić się na żadnych workoutach przed draftem, dlatego ocena jego umiejętności i przydatności dla drużyny Pelicans może być nieco ograniczona.

Skauci przekonują jednak, że jest to silny i bardzo utalentowany skrzydłowy, który już w pierwszym roku na parkietach NBA może pomóc niejednej drużynie w staniu się lepszą ekipą. Mierzący 6’10” stóp zawodnik dysponuje bardzo dobrym rzutem, świetnie zbiera, a w dodatku jest uzdolniony pod względem podania i panowania nad piłką, z którymi to wielu wysokich w NBA ma spore problemy.

Aktualnie w większości mocków na draft 2013 podejrzewa się, że do New Orleans Pelicans trafi były już rozgrywający Michigan, Trey Burke, który jest najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji w klasie 2013.