David West prowadzi rozmowy z Celtics

Wolny agent drużyny z Nowego Orleanu David West podpisze wg. Davida Aldridge’a (TNT) 3-letni kontrakt z najbardziej utytułowaną drużyna w NBA, Bostonem Celtics. David Aldridge twierdzi, że przejście 31-letniego zawodnika miałoby odbyć się na zasadzie sign-and-trade dzięki której do „Szerszeni” trafiłby Jermaine O’Neal oraz drugi zawodnik, który jest aktualnie nam nie znany.

Najlepszy strzelec „Szerszeni” z poprzedniego sezonu miałby podpisać 3-letnią umowę dzięki której miałby zarobić od 27mln$ do 29mln$. Na początku Davidem interesowały się przede wszystkim Indiana Pacers oraz New Jersey Nets, ale z dnia na dzień te plotki coraz bardziej stawały się tylko plotkami. Zainteresowanie „Celtów” jest ponoć bardzo poważne. Możliwe, że inne zespoły odpuściły sobie Westa z powodu jego poważnej kontuzji zerwania więzadeł ACL, które wykluczyły go z fazy Play-Off.

Sprowadzenie Davida Westa do Bostonu Celtics jest bardzo „dziwna”, dlaczego? „Celtowie” sprowadzili bowiem do swojego zespołu Brandona Bassa, który trafił do nich dzięki wymianie gdzie w drugą stronę powędrował Glen Davis. Jestem bardzo ciekawy co tym razem wymyślił Danny Ainge z Docem Riversem i jak podzielą minuty na tylu silnych skrzydłowych – Kevin Garnnet, Brandon Bass, rookie JaJuan Johnson i właśnie David West.

David West całą swoją karierę grał dla New Orleans Hornets, gdzie rozegrał w sumie 540-spotkań i notował średnio 16.4 punktów i 7.3 zbiórek na potyczkę. W ostatnim sezonie jego średnie statystyki wyglądały następująco: 18.9 punktów, 7.6 zbiórek, 2.3 asyst oraz po jednym przechwycie i bloku.