David West zawodnikiem Indiany Pacers

David West, jeden z najjaśniejszych punktów Hornets w poprzednim sezonie. Gracz od początku swojej kariery związany z Szerszeniami. W poprzednim sezonie notował średnio 18.9 punktów i 7.6 zbiórek na mecz. Jedna z ikon drużyny z Luizjany nie jest już zawodnikiem „Szerszeni”, tak to niestety prawda. David West podpisał nową umowę z Indianą Pacers i od przyszłego sezonu to w ich barwach będzie występował na parkiecie.

Dzisiaj niestety wiemy, że jest to już przeszłość. David został w tym sezonie „wolnym agentem” i jego gra dla pozostałych zespołów była otwarta. West początkowo miał trafić do Boston Celtics, ale jak się dziś okazało tak się nie stanie. 2 lata za $20 mln to najprawdopodobniej nowy kontrakt „DW” w Pacers.

Okazuje się więc, że David West nie dogadał się z Bostonem Celtics i nie podpisze z nimi 3-letniego kontraktu wartego nawet $30 mln! Tak więc nie zobaczymy również w „Szerszeniach” Jermaine O’Neala, który miał do nas trafić na zasadzie sign-and-trade.

Jego osoba bardzo wzmocni stronę podkoszową Indiany. Jestem tylko ciekaw jak będzie się spisywał po poważnej kontuzji, której nabawił się w końcówce zeszłego sezonu. No cóż, nam pozostają tylko łzy rozpaczy…

Powodzenia David w Indianie i zdobycia (choć wątpię) wymarzonego pierwszego pierścienia! Good luck 😉