Davis i Cousins w Meczu Gwiazd!

New Orleans Pelicans będą jedyną drużyną obok Golden State Warriors z aż dwoma zawodnikami w pierwszych piątkach Meczu Gwiazd. Anthony Davis oraz DeMarcus Cousins zostali wybrani do tego spotkania głosami fanów, mediów oraz samych zawodników. To również pierwszy raz taka sytuacja w historii organizacji z Nowego Orleanu, kiedy klub może pochwalić się aż dwoma starterami w All-Star Game.

Anthony Davis w głosowaniu kibiców był trzeci – tuż za Kevinem Durantem i Draymondem Greenem. Był jednak znacząco przed Greenem w głosowaniu zawodników (2) oraz mediów (2). DeMarcus Cousins głosami fanów zajął pozycję nr 4, podobnie ocenili go również dziennikarze. Boogie przeskoczył jednak przede wszystkim Greena dzięki opinii zawodników, którzy ocenili go jako 3. najlepszego gracza.

Dla Anthony’ego Davisa będzie to już 5. występ w All-Star Game. W ubiegłym roku, kiedy to mecz był rozgrywany właśnie w Nowym Orleanie, Davis zgarnął statuetkę MVP zdobywając aż 52 punkty – rekord NBA.

Davis w sezonie 2017-18 zapisuje przy swoim nazwisku średnio 26.7 punktu, 10.5 zbiórki oraz 2.1 bloku. Gra też na bardzo wysokiej skuteczności – bo aż 56% z gry.

Dla Cousinsa będzie to 4. występ. W ubiegłym roku tuż po zakończeniu Meczu Gwiazd, Boogie dowiedział się o transferze, który przeniósł go właśnie do New Orleans Pelicans. Będzie to więc rocznica od wymiany z Sacramento Kings.

Cousins w ostatnich dniach przeżywa delikatny kryzys, związany z przeciążeniami w tym sezonie. Warto przypomnieć, że wystąpił w każdym spotkaniu i gra średnio ponad 36 minut. W tym sezonie notuje fenomenalne 25.3 punktu, 12.7 zbiórki, 5.1 asyst i po 1.6 przechwytów i bloków.

Tylko Warriors mają dwóch starterów w Meczu Gwiazd – Mistrzowie NBA wystawią od siebie Stephena Curry’ego i Kevina Duranta.

Warto wspomnieć również o tym, że w mediach wywołała się mała burza z wyborem aż dwóch Pelikanów do pierwszej piątki. Zdania są mocno podzielone – dla jednej strony zarówno Davis i Cousins w pełni zasłużyli na to wyróżnienie, bo są najlepszym duetem podkoszowym w lidze i nie mają sobie równych na swoich pozycjach w Konferencji Zachodniej. Często pada również słowo o wyróżnieniu indywidualnym. Druga strona twierdzi, że Pelicans kręcący się wokół .500 zwycięstw nie zasługują, aby aż dwójka tego zespołu była w pierwszej piątce. Ta część często rzuca sloganem „doceniajmy wygrywanie”.

Co Wy uważacie?

Dla przypomnienia – nie jest pewne to, czy Davis i Cousins wystąpią w tej samej drużynie, mimo, że obaj są z tego samego klubu, z tej samej konferencji. W tym roku zasady Meczu Gwiazd zostały kompletnie zmienione. Zawodnicy z największą ilością głosów, z dwóch konferencji, będą dobierać swoje składy. Kapitanami tegorocznego All-Star Game będą LeBron James i Stephen Curry.