Davis i Gordon kończą sezon

http://www.csnphilly.com/sites/csnphilly/files/uspresswire-pelicans-anthony-davis.jpgEric Gordon doznał kontuzji kolana kilkanaście dni temu. Początkowo wydawało się – a przynajmniej tak mówiły badania – że nie jest to nic groźnego i rzucającego obrońcę czeka jedynie kilkudniowa przerwa. Ból kolana wciąż jednak dokuczał i Gordon opuści końcówkę sezonu 2013-14 aby wrócić na przyszły już w 100% zdrowy. Zawodnik przejdzie również kolejną operację. Dobra(?) wiadomość jest jednak taka, że jest to lewe kolano czyli nie te z którym gracz miał problemy w ostatnich dwóch latach. Szkoda jedynie tego, że mając za sobą najzdrowszy sezon od lat znów kończy go operacją kolana.

Sezon zakończył już również Anthony Davis, na którego ciele widocznie odbiły się ciężkie spotkania i bardzo długi sezon. Najlepszy zawodnik New Orleans Pelicans i All-Star z tego roku doznał początkowo skręcenia kostki przez którą pauzował prawie-dwa mecze. Gdy Davis chciał wrócić na parkiet i dokończyć kampanię przyszedł nieoczekiwanie ból pleców, który uniemożliwił grę na wysokim poziomie co widać było w ostatnich meczach Davisa.

Monty Williams i sztab lekarzy zadecydował, że Anthony zasłużył już na pełny odpoczynek i nie potrzebujemy ryzyka narażania go na poważniejsze urazy.

Eric Gordon wystąpił w 64 meczach podczas których spędzał na parkiecie średnio 32.1 minut. Zdobywał 15.4 punktu, 2.6 zbiórek, 2.1 asyst oraz 1.2 przechwytu. Rzucał na 44% skuteczności z gry oraz 39% za trzy. Wciąż niewiadoma jest przyszłość tego zawodnika w drużynie z Nowego Orleanu, która bardzo możliwe, że po świetnych meczach Tyreke’a Evansa na przełomie lutego/marca będzie szukała wymiany z udziałem Gordona.

Anthony Davis swój pierwszy sezon na poziomie All-Star zakończył z nieco „sfałszowanymi” statystykami (kilka spotkań z 5 minutami na koncie czy grane z kontuzjami) na poziomie 21.3 punktów, 10.3 zbiórek, 1.6 asyst, 1.4 przechwytów oraz najlepsze w lidze 2.9 bloków. Rzucał z 52% skutecznością z gry. Zawodnik w sezonie 2013-14 udowodnił, że jest idealną postacią do budowania wokół niego całej drużyny.

Eric Gordon i Anthony Davis dołączyli tym samym do świetnego grona z Jrue Holiday’em, Ryanem Andersonem i Jasonem Smithem na czele, którzy nie wystąpią już w tym sezonie.