Dell Demps na misji

New Orleans Pelicans Aquire Omer AsikGeneralny Menadżer Pelicans jak na razie w tegoroczne offseason odwala kawał dobrej roboty. Nie forsuje, nie daje się zaciągnąć do gry o duże pieniądze i nie przebija się na kontrakty z innymi klubami. Powoli i do celu, bez głupich ruchów. Tak wygląda postawa Della Dempsa w ostatnich kilkudziesięciu godzinach. Po ściągnięciu do zespołu dwóch uniwersalnych graczy za rozsądne pieniądze – E’Twauna Moore’a i Solomona Hilla – teraz stara się dokonać wręcz niemożliwego.

Największym problemem dla Dempsa są kontrakty Omera Asika i Tyreke’a Evansa, którzy wydają się być mało potrzebni drużynie, a jednak przez olbrzymie pieniądze ulokowane w ich umowach – Pelicans nie są w stanie przeprowadzić już żadnych konkretnych ruchów na rynku. Ma się to jednak zmienić, gdyż GM Dell stara tę dwójkę po prostu wymienić. Może nie być to jednak łatwe.

O ile, na schodzący kontrakt Tyreke’a Evansa i jego umiejętność gry na pozycjach 1-3 mogą być chętni, to gdy rzucasz na rynku imię Omera Asika, wszyscy chowają się do domów. Dlatego Pelicans starają się wrzucić tę dwójkę do jednego worka i są w stanie zabrać za nich totalny szrot i mało wartościowe rzeczy. Jedynie po to, aby zaraz to wszystko zwolnić i mieć szansę zakontraktować kogoś jeszcze z wolnych agentów.

Pelicans, według nieoficjalnych raportów i doniesień dziennikarzy, rozmawiają już w sprawie wymiany Tyreke’a na Brooklyn lub do Orlando. Wciąż jednak potrzeba czasu, aby przekonać włodarzy tych klubów do przejęcia również kontraktu Omera.

 

Bardzo dobrą rzeczą dla New Orleans są pieniądze za jakie zostali podpisani w to lato już inni wysocy w lidze. Przy ich umowach, kasa jaką będzie trzeba wypłacać Omerowi zaczyna wydawać się całkiem znośna.

In Dell We Trust