Dell Demps nie wyklucza transferu Gordona

Dziś po południu w Nowym Orleanie odbyła się pierwsza posezonowa konferencja prasowa New Orleans Pelicans. Dziennikarze mogli zadawać swoje pytania uczestniczącym na niej Dellowi Dempsowi i Monty’emu Williamsowi.

Oboje byli bardzo zgodni. Są bardzo niezadowoleni z bilansu jaki został osiągnięty, ale przy całej tej sytuacji widać promyki słońca. Są nimi młodzi i dobrze rokujący zawodnicy, wokół których ci dwaj panowie mają zamiar budować drużynę. Podobnie wypowiadał się również Prezydent, GM New Orleans Saints i przede wszystkim przyjaciel Toma Bensona – Mickey Loomis.

Monty Williams uważa, że sezon był dla młodych zawodników bardzo trudny. Musieli przerzucić się na zupełnie inny poziom koszykówki, ale jest bardzo dumny ze swojej młodzieży. Zrzucił również dużo win na siebie, m.in. słabą postawę i przegrywanie spotkań w ostatnich kwartach. Uważa jednak, że z dnia na dzień staje się lepszym trenerem i widzi sporą poprawę w grze Pelicans. Pomóc w stawaniu się lepszym mają mu inni trenerzy NBA i nie tylko, ma zamiar konsultować się z postaciami świata NFL. Jest pewny tego, że dodając do drużyny kilku weteranów i poprzez ciężkie treningi mogą osiągnąć duży sukces. Zapowiedział również, że przed jego zawodnikami bardzo ciężkie treningi podczas offseasonu, które oddzielą chłopców od mężczyzn.

Na koniec o samym coachu kilka słów dodał Mickey Loomis – „Myślę, że najważniejsze aktualnie jest to, że w 100% popieramy Monty’ego Williamsa. On jest wszystkim czego oczekujemy od naszej drużyny.”, mówił.

Bardzo ciekawie wypowiadał się również Dell Demps. Generalny Menadżer New Orleans Pelicans zapowiedział duże zakupy podczas tegorocznego lata. Powiedział bowiem, że ma zamiar wykorzystać maksymalnie wolne miejsce w salary dodając tym samym kilka ważnych postaci do składu Pels.

Dell Demps zapytany o, najpewniej, najgorętszą osobę tego lata w New Orleans, Erica Gordona, powiedział, że nie wyklucza żadnego transferu. Powiedział, że jeżeli dostanie dobrą ofertę, taką dzięki której jego ekipa postawi kolejny krok w przód to nie zawaha się i pośle rzucającego obrońcę zupełnie gdzieś indziej i nie rozegra żadnego spotkania w barwach Pelicans.

Twierdził również, że fala krytyki na Erica Gordona jest bezpodstawna. „Myślę, że to było bardzo ciężkie dla Erica. Wrócić po kontuzji, nie uczestniczyć podczas campu w lato, przepuścić kilkanaście meczów na samym początku i nie być zdolnym do grania w back-to-backs. Uważam, że Eric robił wszystko i naprawdę starał się walczyć z tą sytuacją.”, mówił Demps.

„To zawodnik po ciężkiej kontuzji, z wieloma wzlotami i upadkami. Wciąż uważam jednak, że jego przyszłość jest świetlana jako zawodnika NBA.” – odpowiadał na ostatnie pytania nt. Erica Gordona, Generalny Menadżer Pelicans.

Dla rozczarowanych słabym sezonem fanów Pels bardzo ważne słowa wypowiedział Mickey Loomis. „Eric od początku stracił 40 spotkań, Jason Smith 30 meczy, Anthony 18. Myśli w pełni sił tylko przez 22 mecze w tym sezonie. Wierzę, że nasz rekord w tych 22 grach wyglądałby w okolicach 11-11. Wówczas nasz rekord wyglądałby zupełnie inaczej. Przyszłość Pelicans jest świetlana.”

Jakie ruchy transferowe powinien przeprowadzić podczas tego lata Dell Demps? Czy powinien zakończyć wciąż, już nie tak nagłośnianej, ciągnąćą się Gordon-dramę? Jakich graczy powinien ściągnąć do Nowego Orleanu?