Dell Demps zostaje w Hornets

Jak poinformowały właśnie oficjalne źródła z Nowego Orleanu – drużyna postanowiła przedłużyć kontrakt z Generalnym Menadżerem New Orleans Hornets – Dellem Dempsem. Kontrakt będzie na zasadzie multi-year, ale więcej informacji nie zostało póki co ujawnionych do informacji publicznej. 

Dell Demps do organizacji z Luizjany dołączył dokładnie 27 lipca 2010 roku, stając się szóstym GM’em w historii Hornets. Jest to już więc jego trzeci sezon w drużynie, a już w swoim pierwszym, „debiutanckim”, dostał się do Play-Offs, jeszcze z Chrisem Paulem w składzie. 

Pierwszą robotę Della Dempsa mogliśmy oglądać już powoli rok temu kiedy to powoli porządkował sobie wszystko na przyszłość. Cały kunszt Dealera Della oglądaliśmy natomiast już w tym offseason – z najgorszej drużyny na Zachodzie stworzył ekipę składającą się z młodych i bardzo utalentowanych zawodników, którzy między innymi dołączyli do nas poprzez Draft. Poprzez kilka drobnych wymian udało mu się zrobić bardzo dużo miejsca w salary cap, a do drużyny ściągnął za grosze(?) Ryana Andersona czy Robina Lopeza, którzy teraz są jednymi z wyróżniających się graczy „Szerszeni”.

„Dell ma świetlaną przyszłość jako GM tej organizacji. Pan Benson i ja nie możemy być bardziej zadowoleni z pracy Dempsa i tego jak świetną drużynę na przyszłość stworzył. To on pomógł ukształtować ten zespół, włączając do składu młodych zawodników, a my chcemy zobaczyć jak sytuacja się rozwinie, bo jesteśmy bardzo podekscytowani.” – komentował sprawowanie się Della Dempsa Mickey Loomis, który jest wiceprezesem Hornets a pełni również funkcję GM’a w drużynie futbolowej New Orleans Saints

Głos w sprawie przedłużenia kontraktu zabrał również i sam Dell Demps, który jest bardzo zadowolony z tego faktu:

„Chciałbym przede wszystkim bardzo podziękować Panu Bensonowi i jego rodzinie oraz Mickey Loomisowi za zaufanie i wiarę we mnie z tak wielkim zaangażowaniem. Kocham Nowy Orlean i mam to szczęście, że jestem wśród wspaniałych ludzi, którzy tworzą tak wyśmienitą organizację. Nie mogę doczekać się dalszej pracy z Trenerem Monty Williamsem i pracy z naszą drużyną tak, aby ludzie z Nowego Orleanu byli dumni z drużyny jaką mają.” – komentował

Osobiście uważam, że to posunięcie New Orleans Hornets jest kolejnym świetnym ruchem po zatrzymaniu w Hornets Monty Williamsa. Jestem bardzo ciekaw czym tym razem zaskoczy nas Dealer Dell.