Duży udział Pelikanów podczas zgrupowania kadry

Reprezentacja USA rozpoczęła swoje kilkudniowe zgrupowanie w Las Vegas przygotowujące do przyszłych dużych imprez koszykówki (MŚ 2014 rok, IO 2016 rok). Na mini-campie USA brakuje oczywiście największych gwiazd takich jak LeBron James, Kevin Durant, Chris Paul czy Kobe Bryant. Coach Krzyzewski dał więc szansę pokazania się młodym zawodnikom.

New Orleans Pelicans podczas zjazdu najlepszych młodych zawodników USA ma aż 3 przedstawicieli w postaci zawodników – Jrue Holidaya, Ryana Andersona i Anthony’ego Davisa. Jedyną drużyną obok Pelikanów, która posiada tak wielu zawodników podczas zgrupowania są Cleveland Cavaliers (Waiters, Zeller oraz Irving).

Na tym jednak nie kończy się liczba reprezentantów ekipy z Luizjany. Monty Williams został w tym roku poważnie wyróżniony stając się nowym asystentem trenera Mike’a Krzyzewskiego. Natomiast trener od atletyki, Jon Ishop, również pracuje dla reprezentacji USA. Daje to w sumie aż piątkę Pelikanów.

Dla Monty’ego Williamsa będzie to również pierwsza okazja aby osobiście sprawdzić podczas treningów Jrue Holidaya, nowego rozgrywającego Pelicans. Z 23-latkiem pierwszy kontakt złapać będą mogli również Anthony Davis i Ryan Anderson. To świetna okazja na to aby załapać chemię w zespole, co pomóc może już podczas sezonu.

Wiemy już jednak, że Jrue zrobił na swoim trenerze bardzo dobre pierwsze wrażenie, o czym już Monty wspominał:

„To ten typ dzieciaka za którego chciałbyś aby wyszła Twoja córka.” – mówił coach

Warto wspomnieć, że Anthony Davis to jedyny zawodnik z całej stawki, który posiada jakiekolwiek doświadczenie podczas tak dużej imprezy jaką były Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Mało tego, The Brow to piąty najmłodszy powołany gracz.