Eric Bledsoe nie dla Pelicans?

O tym, że New Orleans Pelicans i przede wszystkim Generalny Menadżer Dell Demps bardzo lubią rozgrywającego Los Angeles Clippers wiemy już od ponad 2 lat. Kiedy to jeszcze Szerszenie dogadywały z drużyną z Los Angeles wymianę z udziałem Chrisa Paula, GM Hornets/Pelicans chciał za wszelką cenę wyciągnąć Bledsoe’a. Clippers postawili wówczas jednak warunek – Eric Gordon lub Eric Bledsoe, wybieraj.

Wybór 2 lata temu był wręcz oczywisty (a jaki byłby teraz?) i do Nowego Orleanu wraz z kilkoma innymi zawodnikami trafił Eric Gordon. Od tamtego momentu Pelicans wciąż podobno szukają możliwości na transfer Bledsoe’a do swojego zespołu. To jednak może okazać się jednak już niewykonalne.Jakiś tydzień temu w mediach pojawiła się plotka, że New Orleans Pelicans i Los Angeles Clippers rozmawiali wstępnie na temat wymiany w której udział mieliby wziąć Eric Gordon, Robin Lopez, Eric Bledsoe i DeAndre Jordan. Gdyby popatrzeć na potrzeby obu ekip taka wymiana miałaby sens.

Dziś w południe okazało się również jednak, że na Erica Bledsoe’a chętni są także inni. Kimś takim są Orlando Magic, którzy w zamian za elektryzującego rozgrywającego w stanie byliby oddać Arrona Afflalo i swój pierwszy wybór w drafcie tego roku.

Patrząc na atrakcyjność ofert New Orleans Pelicans i Orlando Magic, GM Clippers nie powinien nawet się zastanawiać i brać w ciemno ofertę Magic, bowiem ta wydaje się na pierwszy rzut oka znacznie lepsza.

Jeżeli plotki o ofercie drużyny z Orlando okażą się prawdą to domniemany transfer Erica Bledsoe’a do Nowego Orleanu, z którym łączony jest już od kilku tygodni wydaje się znacznie oddalać…

Przypomnijmy, że kontrakt 23-latka dobiegł końca po tym sezonie i ten zostanie „wolnym agentem”. Patrząc na to jak wielki postęp poczynił rozgrywający zapłacić będzie mu trzeba zdecydowanie więcej niż robili to Clippers w 2012/2013 (2.6 mln $). Bardzo wątpliwe jest więc to, że drużynie z Los Angeles uda się go zatrzymać na kolejne lata, bowiem jak sam Chris Paul ostatnio powiedział w wywiadzie  – nie będzie ich na niego po prostu stać.