Eric Gordon poza grą na 4-6 tygodni

Jeszcze kilka(naście) godzin temu wiedzieliśmy tylko tyle, że Eric Gordon znów nie może grać przez swoje kolano – nikt nie miał pojęcie kiedy wróci i czy przyczyną naprawdę jest kontuzja czy jednak to, że po prostu nie chce mu się grać (w Nowym Orleanie?). Dziś wiemy już trochę więcej, a mianowicie ile Eric – według lekarzy – nie będzie mógł jeszcze grać. Po wizycie w Chicago Eric Gordon poinformował Yahoo! Sports, że wyniki piątkowych badań wnioskują, że jeszcze około 4-6 tygodni nie zobaczymy go w trykocie „Szerszeni”. Nie będzie potrzebna jednak żadna kolejna operacja, obwodowy podda się jedynie rehabilitacji.

Eric Gordon został ściągnięty jako centerpiece w wymianie z udziałem Chrisa Paula. Okazało się jednak, że o wiele więcej póki co dał transfer Al-Farouq Aminu czy nawet Chrisa Kamana niż 24-latka. W ubiegłym sezonie wyszedł on na parkiet w jedynie dziewięciu spotkaniach przez swoje problemy z kolanem i szczerze powiedziawszy może tylko w jednym z nich był gotowy do gry na 100% swoich możliwości. 

Po tak fatalnym sezonie jakim był rok 2011/2012 New Orleans Hornets zdecydowali się jednak wyrównać w lato złożoną ofertę Gordonowi przez Phoenix Suns, która gwarantowała mu 58 mln $. Jako, że Eric był zastrzeżonym wolnym agentem to został wręcz zmuszony do pozostania w Nowym Orleanie.

Co prawda wiadomości nie są takie złe, bowiem Eric nie wróci kolejny raz na stół lekarski, a czekają go jedynie ćwiczenia rehabilitacyjne. Zobaczymy jak po raz kolejny sztab medyczny poradzi sobie z kolanem swojego podopiecznego.

PS. Deja vu?

 • mike

  Mam nadzieję, że chłopaki się wkrótce zgrają, Rivers w końcu „zatrybi” i Gordon może spadać na drzewo.

 • gasior

  albo niech gra jak all star
  albo niech zostanie wymieniony na jakiegos dobrego gracza. (tylko nie PF)

 • pawel

  mnie ta sytuacja irytuje
  tzn. nie mówię o ciągłej kontuzji, tylko o fakcie że mieli go przebadać nasi medycy. i co grajek zrobił? sam podał komunikat co i jak.
  przypadkiem 6 tyg to połowa grudnia, kiedy to 15.12 mija mu FA restriction do transferów.

  i to moim zdaniem będzie najkorzystniejsze dla wszystkich (oby tak się stało). on u nas nie zagra, a my dostaniemy za niego kogoś. kogokolwiek jak dla mnie. i ch.j z sezonem – już wolę niech się Rivers ogrywa

  trzeba było w lipcu zrobić S&T z PHX…

  • Jak dla mnie to on wróci w połowie grudnia. Pogra miesiąc, podbije swoją cenę transferową (w końcu to max player, więc będzie chciał pokazać, że jest więcej wart niż paczka fajek) i zostanie wymieniony pod koniec stycznia.

  • ale niestety S&T bylo niemozliwe.I tak najwczesniej mozna go wymienic w polowie Stycznia