Eric Gordon przejdzie kolejną operację kolana

Jak donoszą źródła związane z drużyną z Nowego Orleanu – rzucający obrońca Szerszeni, Eric Gordon, przejdzie kolejną operację swojego prawego kolana, przez które opuścił większą część sezonu 11/12 i 12/13. Eric Gordon użalał się po meczu z Cleveland Cavaliers na ból i uciskanie, co lekarze jak najszybciej postanowili sprawdzić. Okazało się, że nacisk na kolano to wina odłamów kostnych, które powodują ból. 

Jest to najwyraźniej koniec sezonu dla 24-latka, który przejdzie operację w weekend. Podobnie jak przy poprzedniej rehabilitacji przejdzie ją u swoich prywatnych lekarzy w Los Angeles, którzy będą starali się przywrócić byłego zawodnika Clippers na nogi i wprowadzić do z powrotem do gry w okolicach połowy grudnia.

Nie pomogło więc nawet oszczędzanie Erica Gordona w meczach back-to-back, w których nie brał udziału w tym sezonie w celu oszczędzania jego i jego kolana. Pytanie jednak – czy Dell Demps zrobił dobrze ryzykując i pozostawiając gracza w Nowym Orleanie na przyszły sezon.

Miejmy nadzieję, że to gierka, która może pomóc Szerszeniom w „tankowaniu”, a sam zawodnik wróci na parkiet zdecydowanie wcześniej niż jest to przewidywane na tę chwilę.

Eric Gordon w sezonie 2012/2013 rozegrał 34 spotkania, podczas których zdobywał 16.7 punktów, 3.1 asyst, 1.4 zbiórek,1 przechwyt i ponad 2.8 strat. Rzucał również na 40% skuteczności z gry i 32% zza łuku.

PS. April Fools – mam nadzieję, że nikt nie dał się wkręcić 🙂