Eric Gordon wróci na Nuggets

Eric GordonTo już nie prima aprillis. Eric Gordon wróci wreszcie na mecz, który zostanie rozegrany w nocy z środy na czwartek kiedy to New Orleans Hornets podejmą we własnej hali siódmą ekipę Zachodu – Denver Nuggets. O tym, że rzucający obrońca wróci już jutro poinformował sam Eric podczas dzisiejszego treningu udzielając wywiadu lokalnym mediom.

Były zawodnik drużyny Los Angeles Clippers potwierdził osobiście wiadomość, która pojawiła się w mediach tuż przed rozpoczęciem treningu – „Wiem, że zagram już jutro. Ciężko dzisiaj trenowałem i czuję się bardzo dobrze. Jestem gotowy wrócić na parkiet i zacząć wygrywać.

Tak więc, tym razem już naprawdę możemy się cieszyć(?). Eric Gordon wróci i ma zamiar sporo namieszać w tej lidze przez ostatnie 13 spotkań.

Przede wszystkim przez te kilka spotkań ma bardzo dużo wszystkim do udowodnienia. Aby to zrobić pierwszą rzeczą jaką trzeba osiągnąć to zwyciężać spotkania. To jest zdecydowanie najważniejsze.” – powiedział 23-latek.

Eric Gordon został również zapytany czy ma zamiar związać się z drużyną z Luizjany na trochę dłużej. Jedyne co jednak powiedział to – „Jedną z rzeczy, która bardzo podoba mi się w tej drużynie to to, że oni wciąż walczą i grają bardzo twardo. Byłem już w drużynach, które również przegrywały bardzo dużo spotkań i tam nie przywiązywano do tego wielkiej uwagi. Tutaj jest jednak inaczej.” – zakończył.

Spotkanie z Denver Nuggets odbędzie się w nocy z środy na czwartek o godzinie 2:00 w New Orleans Arena. Dla Erica Gordon będzie to dopiero trzecie spotkanie w sezonie.

23-latek z Indiany wciągu dwóch spotkań zdobywał średnio 21 punkty, 5 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty i 1.5 bloku. Jest liderem „Szerszeni” pod względem punktów, przechwytów oraz bloków.