Eric Gordon nie zagra przez kolejne 6 tygodni

Obrońca New Orleans Hornets, który został pozyskany w wymianie z Chrisem Paulem w roli głównej przejdzie dzisiaj operację prawego kolana i czeka go kolejna, bardzo długa, przerwa w grze. Eric Gordon, bo o nim mowa, opuści więc kolejny miesiąc i niewykluczone wcale jest, że były gracz Los Angeles Clippers może opuścić cały sezon.

Eric Gordon po 6-tygodniach przerwy związanego z bólem prawego kolana przejdzie dzisiaj artroskopię tego samego właśnie kolana i pewne już jest, że gracz, który miał być liderem drużyny z Luizjany zostanie wykluczony z gry na kolejne długie 6-tygodni.

Patrząc w terminarz skróconego sezonu do 66-gier wynika, że jeżeli „lider” New Orleans Hornets wróci z w sumie rocznych już wakacji to zostanie mu już tylko kilka spotkań do Play-Offs (gdzie „Szerszenie” nie zagrają – o tym już chyba wszyscy wiedzą). Nie wiadomo jednak czy Eric Gordon wróci w tym roku, bowiem lepszym wyjściem dla tego gracza byłoby zaczekanie do następnego sezonu i zacząć go w pełni (czy to możliwe w jego przypadku?) zdrowym.

„Po konsultacji z naszym sztabem medycznym doszliśmy do wniosku, że operacja jest wyjściem najlepszym i sprawi, że w następnym sezonie będzie kompletnie zdrowy [Eric Gordon]. Eric bardzo chce wrócić do gry i jesteśmy pewni, że fani szybko będą go mogli zobaczyć z powrotem na parkiecie” – skomentował w mediach całą tą sytuację w przerwie w spotkaniu z Utah Jazz GM New Orleans Hornets – Dell Demps.

Eric Gordon doznał urazu kolana ponoć w meczu z Phoenix Suns, kiedy to trafił rzut na wagę zwycięstwa i po upadku(!?) bardzo mocno stłukł sobie prawe kolano (szczerze mówiąc takie wytłumaczenie zupełnie mnie nie przekonuje). Zdobył wtedy 20 punktów, 4 zbiórki oraz 3 asysty. Były obrońca Los Angeles Clippers opuścił wtedy kilka(naście) dni, ale ostatecznie wrócił szybko na mecz z Philadelphią 76ers. Z „Szóstkami” zagrał ponownie 39 minut i zdobył w tym czasie 22 punkty, 6 zbiórek oraz 3 przechwyty.

Człowiek z „waty” notował więc w obecnych rozgrywkach średnio 21 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty oraz 1.5 bloku w 39 minut na parkiecie.