Eric Gordon zostanie w Nowym Orleanie

Eric Gordon, który w grudniu trafił do drużyny z Nowego Orleanu dzięki wymianie z Los Angeles Clippers, prowadzi rozmowy dotyczące przedłużenia aktualnej rozmowy z władzami klubu. Rzucający obrońca wraz ze swoim agentem mają czas do na podpisanie dokumentów do 25. stycznia.

Agenta Erica Gordona, Rob Pelinka powiedział mediom, że rozmawia z mediami na temat nowej umowy z New Orleans Hornets. Podobno oby dwie strony są zainteresowane przedłużeniem kontraktu.

– Jestem otwarty na pro­po­zy­cję wie­lo­let­niego prze­dłu­że­nia umowy. Naj­waż­niej­szą rze­czą w roz­woju mło­dego gra­cza, jest poczu­cie bez­pie­czeń­stwa, nawet tego finan­so­wego. Pozwala to na sku­pie­nie się na tre­nin­gach i grze. – powiedział w rozmowie z mediami były gracz ekipy Los Angeles Clippers.

To właśnie Eric Gordon był główną przyczyną dla której władze Hornets zgodzili się na wytreadowanie Chrisa Paula do Los Angeles Clippers. Wraz z tym nieprzeciętnym obrońcą do ekipy Monty’ego Williamsa trafił Al-Farouq Aminu, Chris Kaman oraz pick w pierwszej rundzie Draftu Minnesoty Timberwolves.

– Potwier­dzili już, że są mną zain­te­re­so­wani. Teraz pozo­stają już tylko kwe­stie dłu­go­ści prze­dłu­że­nia kon­traktu i wyso­ko­ści wyna­gro­dze­nia. Wiem ile jestem wart. Pozo­staje jedy­nie cze­kać na ofertę orga­ni­za­cji. – potwierdził Eric Gor­don.

Eric Gordon przez kontuję kolana wystąpił w barwach „Szerszeni” tylko w dwóch spotkaniach, w których notował średnio 21 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty na spotkanie.