Eric Snow dołączy do sztabu szkoleniowego Pelicans

http://www.slamonline.com/online/wp-content/uploads/2010/03/eric_snow_main.jpgJak podaje Joe Gerrity mocno związany z drużyną z Nowego Orleanu i piszący dla ESPN – Eric Snow, emerytowany zawodnik NBA, najprawdopodobniej dołączy do sztabu szkoleniowego Pelicans jako asystent trenera, Monty’ego Williamsa.

Eric Snow w lidze NBA występował w latach 1995 – 2008 kiedy to reprezentował barwy Seattle SuperSonics, Philadelphi 76ers i Cleveland Cavaliers. Po zakończeniu zawodowej kariery postanowił zasiąść na ławce trenerskiej. Został więc głównym asystentem trenera Southern Methodist University Larry’ego Browna – znanego head coacha kilku drużyn NBA. Ta dwójka pracowała ze sobą jeszcze w 76ers jako zawodnik-trener.

Były rozgrywający może sporo wesprzeć młodych graczy na obwodzie New Orleans Pelicans, takich jak Austin Rivers, Eric Gordon czy pozyskani Tyreke Evans i Jrue Holiday.

Eric Snow będąc graczem NBA był znany z bardzo dobrej obrony (druga piątka obrońców w 2003 roku) i to głównie ten aspekt mógł zaważyć na tym, że Monty Williams chce mieć go u siebie w sztabie. 40-letni asystent będzie również znakomitym mentorem z ogromnym doświadczeniem na parkietach NBA, a takich ludzi w Nowym Orleanie mimo wszystko wciąż nieco brakuje.