Europejska gwiazda dołączy do Pelicans

http://www.tbf.org.tr/images/default-source/Euroleauge-Erkek/fbulker_bo_mccalebb_22-11.jpg?sfvrsn=0New Orleans Pelicans poza kontuzjami na środku, zaczęli również mieć problemy na rozegraniu. Jrue Holiday jest na dużym ograniczaniu w minutach, a Norris Cole na jednym z ostatnich treningów mocno podkręcił sobie kostkę. Dell Demps i Alvin Gentry będą chcieli więc wzmocnić rotację na tej pozycji i znaleźć rozgrywającego, który być może będzie w stanie dać kilka cennych minut w sezonie regularnym.

Tym samym zarząd pożegnał się z testowanym do tej pory Corey’em Websterem z Nowej Zelandii, który poza charakterem nie pokazał nic ciekawego. W składzie na preseason zastąpi go gwiazda europejskiego formatu – Bo McCalebb.

Ciekawe jest to, że Bo urodził się i wychował w Nowym Orleanie, gdzie skończył również szkołę. Od kilku lat reprezentuje jednak reprezentację Macedonii. McCalebb grał w takich klubach jak Bayern Monachium, Fenerbahce czy Montepachi Siena. Może pochwalić się mistrzostwem Turcji oraz Włoch, gdzie został też MVP rozgrywek.

30-latek to przede wszystkim fantastyczny scorer, który pomimo słabych warunków fizycznych i jedynie 183 centymetrów bez problemów zdobywa od kilku lat sezon w sezon średnio ponad 10 punktów. Jest to gracz szybki i skuteczny, który może świetnie odnaleźć się w systemie Alvina Gentry’ego.

Bo McCalebb ma niecałe 2 tygodnie aby wywalczyć sobie miejsce w składzie i wreszcie zagrać w lidze NBA.

Roster Pelicans posiada w tym momencie 20 zawodników.