Game #32: Wygrana w meczu z Miami Heat

Znalezione obrazy dla zapytania new orleans pelicans miami heat 23 december

Dzisiejszej nocy New Orleans Pelicans podejmowali, w Smoothie King Center, drużynę Miami Heat. Z powodu choroby, w spotkaniu tym nie mógł zagrać Terrence Jones. W ostatnich meczach grał naprawdę dobrze, więc strata tego zawodnika mogła trochę utrudnić Pelikanom odniesienie zwycięstwa.

Mimo braku Jones’a, pomyślnie dla nas, udało się to spotkanie wygrać. Do sukcesu przyczynili się głownie Anthony Davis i Jrue Holiday. Gościom nie pomogły 23 punkty Dragicia i 18 zbiórek Whiteside’a, i spotkanie zakończyło się wynikiem 91-87 dla Pelicans. Była to 11 wygrana Pelikanów w tym sezonie.

Początek nie wyglądał najlepiej w wykonaniu Pelicans. W pierwszej kwarcie to Heat byli górą. Zdobyli 28 punktów, a Pelicans 25. Wolna gra w ofensywie przyczyniła się do tego, że goście szybko objęli prowadzenie. W drugiej kwarcie mieli nawet dwucyfrową przewagę. Tutaj z pomocą przyszedł Jrue Holiday, który w pierwszej połowie zdobył łącznie 13 punktów. Do przerwy Pels przegrywali tylko 49-44. Od trzeciej kwarty Pellies zaczęli grać lepiej. W tej kwarcie rozpoczął się run gospodarzy (15-0), który trwał do początku czwartej kwarty. W ostatniej ćwiartce, Pellies również zaliczyli run’a (12-0). Run ten zakończył się na ponad 3 minuty przed końcem. Pelicans wygrywali wtedy 81-77 i prowadzenia do końca meczu już nie oddali.

Najlepszym zawodnikiem był Anthony Davis. Dostał dziś na parkiecie 37 minut, w ciągu których zdobył 28 punktów, 22 zbiórki (z czego 7 ofensywnych) oraz 4 bloki. Osobą, która odegrała dziś ważną rolę był również Jrue, który zdobył 22 punkty.

Jeśli chodzi o naszych Rookie, to Buddy Hield zagrał 18 minut i zdobył tylko 3 punkty. Niestety ponownie nie było nam dane oglądać Cheick’a Diallo.

W drużynie z Miami najlepiej zagrali Goran Dragić (23 punkty), Justise Winslow (12 punktów, 7 zbiórek), James Johnson (11 punktów, 10 zbiórek) i Hassan Whiteside (10 punktów, 18 zbiórek).

Następny mecz Pelicans zagrają dopiero po świętach. Spotkanie odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek o godzinie 2:00. Przeciwnikiem będzie Dallas Mavericks.