Game #63: Porażka w Los Angeles

New Orleans Pelicans przegrali drugie spotkanie z rzędu, tym razem w Los Angeles z Lakers. Koszykarze z Nowego Orleanu po zaciętym meczu musieli uznać wyższość rywali – zwycięską trójką popisał się w końcówce LeBron James, który zamknął wynik spotkania. Ostatecznie Lakers wygrali 119 – 125.

Co ciekawe, Anthony Davis wystąpił w dzisiejszym spotkaniu pomimo wiadomych względów. W ostatnim starciu z Lakers – w Nowym Orleanie – Davis nie wyszedł na parkiet. Dzisiaj zagrał swoje standardowe 20 minut i zdobył 22 punkty i 5 zbiórek.

Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był dziś jednak wspomniany LeBron James – 33 punkty, 10 asyst i 6 zbiórek. Kyle Kuzma dorzucił od siebie 22 punkty, a Brandon Ingram 23.

Dla Pelicans najlepiej zagrali Julius Randle – 35 punktów i 6 zbiórek oraz Jrue Holiday 19 „oczek”, 10 asyst i 7 zbiórek. Dobry występ z ławki zaliczył również Frank Jackson – 15 punktów, którego dobry mecz mógł być jednym z powodów zwolnienia Tima Fraziera po dzisiejszym meczu.

 

Pelicans legitymują się na ten moment 8. najgorszym bilansem w lidze, 27-36. Tuż przed nimi w wyścigu po wyższą lokatę w loterii draftu znajdują się Washington Wizards (25-36) i Memphis Grizzlies (24-39).

Następny mecz Nowy Orlean rozegra z Phoenix Suns.