Game #75: Porażka z Blazers

Nie udało się. Dzisiejsze spotkanie było bardzo ważne w kontekście walki o playoffs. Niestety Pelicans polegli w starciu z Portland Trail Blazers. Przez większość spotkania to nasza drużyna prowadziła. Dopiero w czwartej kwarcie goście przejęli inicjatywę.

Gości do zwycięstwa poprowadził dziś Damian Lillard, który zdobył 41 punktów, 9 zbiórek i 6 asyst.

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu Holiday’aHoliday’a, na co szybko odpowiedział Damian Lillard. Po chwili Pels znowu wyszli na prowadzenie, którego nie oddali aż do czwartej kwarty.

Przez cała drugą i trzecią kwartę Blazers nie zbliżyli się do nas na więcej niż 3 punkty. Były takie momenty gdy nasza drużyna prowadziła 9 punktami. Ostatecznie przed ostatnią ćwiartką goście mieli do odrobienia 4 punkty.

Blazers czwartą kwartę rozpoczęli od trzech tafionych rzutów. Oczywiście punkty zdobył nie kto inny jak Damian Lillard. To dało jego drużynie prowadzenie. Sytuacja zmieniała się jeszcze kilka razy.

Na 24 sekundy przed końcem przegrywaliśmy 105-103. E’Twaun Moore oddał jeszcze 2 rzuty. Niestety oba były niecelne. Punkty z rzutów wolnych zdobył jeszcze Lillard i na sekunde przed końcową syreną mieliśmy do odrobienia 4 punkty. Było po meczu. Wynik: 107-103.

Najlepiej w naszym zespole spisał się Davis oraz Holiday. Anthony zakończył mecz z 36 punktami i 14 zbiórkami, natomiast Jrue zaliczył triple-double, zdobywając 21 punktów, 11 zbiórek i 11 asyst.

Następne spotkanie Pellies rozegrają 31 marca o 2 w nocy. Przeciwnikiem będą Cleveland Cavaliers.