Gordon powiedział ‚nie’

Smutne, ale prawdziwe. Eric Gordon zdecydował się nie podpisywać teraz kontraktu z Nowym Orleanem i wstąpić na rynek wolnych agentów po sezonie. Przypominam tylko, że Gordon jest zastrzeżonym wolnym agentem i każda propozycja może zostać wyrównana przez klub z Luizjany.

Cztery lata, to dla byłego zawodnika Los Angeles Clippers za dużo. Zaoferowano mu niewiele ponad 50 mln $, co najprawdopodobniej okazało się kością niezgody między dwoma stronami przystępującymi do negocjacji.

1 lipca rozpocznie się batalia o rzucającego obrońce, bo będzie bardzo łakomym kąskiem dla wielu drużyn, które zaoferują mu naprawdę wielkie pieniądze, gdyż jest po prostu tego wart. Pytanie tylko, czy Nowy Orlean zdecyduje się poważnie obciążyć budżet? Duża w tym rola właściciela, którego na razie nie mamy, ale pojawia się coraz więcej spekulacji na temat kupna Hornets.

Po sezonie może być też taka sytuacja (mało prawdopodobna), że Gordon zdecyduje się na ostatni rok kontraktu z Hornets opiewającym na ‚zaledwie’ 5.1 mln $ i w 2013 roku przystąpi na rynek wolnych agentów już jako zawodnik niezastrzeżony. Wtedy dopiero zacznie przebierać w ofertach i raczej pewne będzie to, że opuści Nowy Orlean.

Pytanie teraz co zrobić? Nie wiadomo jak potoczą się dalej losy Eric’a, bo może stać się kolejnym niespełnionym wielkim zawodnikiem zniszczonym przez kontuzje. Czy warto zaryzykować mimo wszystko? Pytanie pozostawiam Wam.

 • DYoda

  FAjnie by było wybrać w drafcie Drummonda i Lamba z tej samej uczelni

 • Majkel48

  Zgadza się. Eric „cukier” Gordon nie zagra jeszcze przez 3 tygodnie.

 • Marios

  Przeczytałem przed chwilą że Gordon będzie poza grą jeszcze przez 3tygodnie.

  • Tak, to prawda. Majkel nawiązał do tego w jednym zdaniu w recapie z Thunder 🙂

 • mike

  Podzielam zdanie DYody. Nie ma co się przejmować. Póki co i tak nasz klub wielkiego pożytku z niego nie ma.

 • Necro

  Byłby ktoś miły i napisał na kogo zwrócić uwagę w przyszłorocznym drafcie?

 • DYoda

  Moje zdanie jest takie: dobry zawodnik ale ze względu na kontuzje bardzo bym się nie napinał na jego kontrakt i być może wersja z „ostatnim” sezonem nie jest taka zła. W drafice weźmiemy 1-2 dobrych/bardzo dobrych zawodników i w pszyszłym sezonie jak pogram w „lepszych” hornets to może zmieni zdanie. Ale 50mln/4 lata to wg mnie jak narazie bardzo dobra oferta dla tego zawodnik o ile nie za duża