Gustavo Ayon zagra w New Orleans Hornets

Dokładnie kilka minut temu media zza oceanu poinformowały o tym, że New Orleans Hornets podpisali oficjalnie nowego gracza. Zawodnikiem, który wybiegnie w koszulce „Szerszeni” w przyszłym sezonie będzie meksykański środkowy/silny skrzydłowy Gustavo Ayon. New Orleans Hornets już od kilku dni sprawdzało tego zawodnika i można już oficjalnie powiedzieć, że mamy nowego zawodnika w drużynie.

Gustavo Ayon to Meksykanin, który grał w hiszpańskiej lidze ACB, gdzie był jednym z najlepszych zawodników w tej najwyższej lidze w Hiszpanii. 26-latek występował w Balencesto Fuenlabrada gdzie mimo wysokiego wzrostu(6-10) grał na pozycji silnego skrzydłowego. Ale patrząc jednak na jego warunki może grać na pozycji środkowego jak i właśnie na pozycji silnego skrzydłowego.

Jeszcze wcześniej niż dwa lata temu Gustavo Ayon występował w Halcones UV Xalapa (Meksyk). Był tam zdecydowanie najlepszy. Poprowadził swój zespół do drugiego w historii klubu mistrzostwa kraju, a w finale zanotował kosmiczne 24 punkty i 20 zbiórek. Już w sezonie 2008/2009 Meksykanin wystąpił po raz pierwszy w lidze ACB, gdzie mimo wielu spadających na niego krytyk był wyśmienity. Swój pierwszy sezon w Hiszpanii zakończył ze średnimi na poziomie 11 punktów, 7 zbiórek, 1 asysty, 2 przechwytów oraz 1 bloku na mecz. Wystąpił wtedy w 33 meczach grając średnio 23 minuty na spotkanie. Rok później Gustavo zakończył sezon ze średnimi 16 punktów, 9 zbiórek, 2 asyst, 2 przechwytów i 2 bloków na spotkanie, grając tylko 28 minut na mecz.

Gustavo Ayon aby zagrać w New Orleans Hornets musiał wykupić swój kontrakt w Hiszpanii, który wart był 1.5 miliona dolarów. Meksykanin podpisał kontrakt na trzy lata, gdzie ostatni rok będzie opcją klubu. Szczegóły kontraktu nie są jeszcze znane.

Miejmy nadzieję, że Meksykanin odnajdzie się w najlepszej lidze na świecie i będzie grał to co potrafi i na wysokim poziomie i nie będzie cieniem samego siebie, jak to często bywa z zawodnikami z Europy.

WITAMY GUSTAVO!