Gustavo Ayon zostanie na dłużej

Gustavo AyonJak poinformowały media związane z drużyną z Luizjany – New Orleans Hornets przedłużą kontrakt z Gustavo Ayonem. Meksykanin jest debiutantem na parkietach NBA, ale mimo to zaaklimatyzował się bardzo dobrze i zdobywa średnio na mecz 6.3 punkta oraz zbiera z tablic 4.8 piłek.

Mimo ogromnego zaskoczenia jakim był transfer Gustavo Ayona do New Orleans Hornets to Meksykanin poczynił ogromne postępy, a w niektórych spotkaniach był jednym z najlepszych „Szerszeni” biegających po parkiecie. Przypomnijmy, że nikomu znany wcześniej silny skrzydłowy reprezentował przed przyjściem do NBA zespół Balencesto Fuenlabrada gdzie był tym „jednym z wielu”.

Warto również dodać, że Gustavo Ayon to dopiero trzeci Meksykanin w historii ligi, który został zawodnikiem jakiegokolwiek zespołu w NBA.

Dell Demps zakontraktował Gustava na trzy lata, ale tylko pierwszy sezon był gwarantowany. Gustavo Ayon będzie miał zagwarantowane 3 mln $ za ten i następny sezon 2012/2013.

26-latek rozegrał dotychczas 43 spotkania (23 jako starter). Przebywana parkiecie średnio 21 minut podczas których zdobywa średnio 6.3 punkta, 4.8 zbiórek, 1.4 asyst, 1.1 przechwytów, 0.9 bloków oraz rzuca na 55% skuteczności z gry.