Hornets przegrywają w Barclays Center

Kolejnym przeciwnikiem zespołu z Nowego Orleanu była drużyna wprost z Nowego Jorku, czyli Brooklyn Nets. Przed tym spotkaniem nowojorscy gospodarze z bilansem 37-27 zajmowali 4. pozycję w Konferencji Wschodniej, natomiast Szerszenie z Luizjany mając bilans 22-42 plasowali się na 14. miejscu na Zachodzie.

W dzisiejszym meczu mieliśmy okazję oglądać pojedynek między braćmi Lopez. W tym sezonie zdecydowanie lepiej prezentuje się gracz Nets. Brook w obecnych rozgrywkach notuje średnio 18.8 pkt oraz 7.10 zbiórek. Jego brat Robin obecnie rozgrywa najlepszy sezon w karierze zdobywając średnio 11.2 pkt i 5.30 zbiórek.

Przez pierwszą minutę spotkania zawodnikom obu drużyn było ciężko trafić do kosza, a do około połowy tej kwarty spotkanie nie zachwycało skutecznością. W drugiej części tej odsłony zrobiło się ciekawiej, lecz niestety to gospodarze dominowali na parkiecie, dzięki czemu schodząc z boiska po 12 minutach gry prowadzili już 28:19.

Drugą kwartę bardzo dobrze rozpoczęli przyjezdni. Po niecałych 2 minutach doprowadzili do zmniejszenia przewagi już nawet na jeden punkt. Niestety, zawodnicy z Brooklynu doznali poważnego przebudzenia i ponownie wyszli na duże prowadzenie, które tym razem wynosiło już 12 punktów. Ostatecznie po tej odsłonie Nets prowadzili 57:48.

Trzecią kwartę podobnie jak poprzednio lepiej zaczęli goście z Luizjany. Przez większość tej odsłony przegrywali tylko 5 punktami, a w pewnym momencie przewaga gospodarzy wynosiła już 3 punkty. Nierówna gra Siatek powodowała, że Hornets mieli dużo szans do odrobienia przewagi i wyjścia na prowadzenie. Tę kwartę gospodarze zakończyli z przewagą tylko 2 punktów.

Już na początku czwartej kwarty Nets zapewnili sobie kilku punktową przewagę, a nienajlepsza gra gości nie była w stanie im zagrozić. Przez całe 12 minut tej odsłony zdecydowanie dominowali gospodarze. Po 48 minutach tego pojedynku lepsi byli zawodnicy z Brooklynu wygrywając 108:98.

Najlepszym strzelcem ekipy z Nowego Orleanu był Eric Gordon, który po raz kolejny na niskiej skuteczności zdobył najwięcej punktów w swoim zespole, bowiem zanotował on 24 punkty, 3 asysty oraz przechwyt. Mimo przegranego spotkania w drużynie Szerszeni nie obyło się bez double-double. Zdobywcami tego osiągnięcia tym razem byli Greivis Vasquez (15 pkt, 14 ast) oraz Anthony Davis (17 pkt, 11 zb).

W zwycięskiej drużynie z Nowego Jorku najlepiej punktującym zawodnikiem na parkiecie był wspomniany wcześniej Brook Lopez. Zakończył on mecz z 26 punktami i 5 zbiórkami. Natomiast po podwójną zdobycz sięgnął Deron Williams (21 pkt, 13 ast).