HORNETS WYGRYWAJĄ LOTERIĘ! 1 PICK JEST NASZ!

New Orleans Hornets równo z godziną 2:20 usłyszeli te magiczne słowa Adama Silvera. Tak! „Szerszenie” wygrały NBA Lottery Draft 2012 i już 28 czerwca będą wybierali jako pierwsi podczas Draftu, otrzymali również pick numer 10. Czy to oznacza lepszą przyszłość i Anthony’ego Davisa w drużynie Monty’ego Williamsa? GEAUX HORNETS!

Wraz z aktualnymi pickami w Drafcie 2012 nie trudno się domyślić, że przyszłym „Szerszeniem” zostanie praktycznie na 99% Anthony Davis, który może i ma pewne braki w ofensywie (mimo to również jest bardzo pod tym względem utalentowany) ale jest zdecydowanie najlepszym graczem w całej stawce i przede wszystkim posiada największy talent, który już pokazał w ubiegłym sezonie NCAA kiedy to totalnie zdominował poprzednie rozgrywki.

Nie zapominajmy jednak również, że oprócz wyboru z numerem pierwszym New Orleans Hornets posiadają również pick 10-ty, który może przynieść nam wiele korzyści. Patrząc na utalentowanych graczy na pozycji wysokich (Jason Smith czy Gustavo Ayon) wybór padnie prawdopodobnie na kog0ś z pozycji rozgrywającego lub niskiego skrzydłowego. Idealnymi graczami byliby Kendall Marshall, który posiada najlepszy instynkt rozgrywającego, a wraz z Davisem może stworzyć idealny duet. Jest również Damian Lillard, ale (przynajmniej w moim odczuciu) jest to bardziej rzucający obrońca, który wraz z Ericem Gordonem na parkiecie mógłby się po prostu kłócić o piłkę.

Podsumowując: Jest to jeden z najlepszych dni organizacji z Nowego Orleanu, bowiem już za miesiąc w progach drużyny Monty’ego Williamsa (jednego z najbardziej utalentowanych trenerów aktualnie w lidze) staną dwie wielkie postacie. Wybór samego Anthony’ego Davisa to już pewność, że w lidze bez wątpienia będziemy się liczyć (jak za dawnych lat?).

1. New Orleans Hornets

2. Charlotte Bobcats

3. Washington Wizards

4. Cleveland Cavaliers

5. Sacramento Kings

6. Brooklyn Nets

7. Golden State Warriors

8. Toronto Raptors

9. Detroit Pistons

10. New Orleans Hornets

11. Portland Trail Blazers

12. Milwaukee Bucks

13. Phoenix Suns

14. Houston Rockets