Jamal Mashburn zainteresowany kupnem New Orleans Hornets

Zawodnik, który spędził swoje ostatnie lata w NBA w barwach „Szerszeni” Jamal Mashburn wyraził swoją chęć wykupienia z rąk NBA klubu z Nowego Orleanu. Jak poinformowało China Daily aktualny biznesman ma zamiar wykorzystać swoją wiedzę, którą nabył grając na parkietach jako zawodnik w najlepszej lidze na świecie.

39-latek jako zawodnik w NBA zdobywał średnio na potyczkę 19.1 punktów, 5.4 zbiórek i 4 asysty w swojej 12-letniej karierze, którą zakończył w New Orleans Hornets(grał tam przez 4 lata – 2 jako Charlotte Hornets).

„Nauczyłem się wiele podczas gry w koszykówkę, na przykład jak być zdyscyplinowanym, jak motywować innych i jak być liderem. Sposób gry przekłada się na biznes. Posiadanie pieniędzy nie znaczy, że jesteś świetnym biznesmen. Musisz to udowodnić będąc nawet na dnie.” Powiedział dla Daily China Jamal Mashburn.

„Mogę wieść bardzo dużo do zespołu jako właściciel, nie tylko dzięki mojej zdolności łowienia wielkich talentów, ale potrafię również zrozumieć firmę od strony biznesowej. Pierwszy zawodnik Hornets, który uczestniczył w All-Star Game wraca i dokonuje zakupu tego zespołu. To będzie wielka historia.”