Jarrett Jack kończy swój sezon

Jarrett JackJak poinformował Marc Spears z Yahoo! Sports Jarrett Jack zakończył już swój sezon z powodu kontuzji prawej stopy. Rozgrywający New Orleans Hornets swój ostatni występ odnotował 1 kwietnia, kiedy to „Szerszenie” podejmowały „Słońca” z Phoenix. Początkowo kontuzja 28-latka wydawał się nie groźna, bo jak sam mówił opuchlizna powoli schodziła – jak się jednak okazało doznał on pęknięcia w stopie.

Informacja ta nie jest jeszcze potwierdzona przez organizację z Luizjany, ale podobno lekarze i sam Dell Demps ze sztabem szkoleniowym mają o tym poinformować już przy najbliższym spotkaniu z mediami z Nowego Orleanu. Potwierdzili ją jednak już wspomniany Marc Spears i lokalni dziennikarze jak Bob Licht czy Jim Eichenhofer.

Dla drużyny New Orleans Hornets będzie to dosłownie strzał w stopę, bowiem Jarrett Jack pod nieobecność Erica Gordona był bez wątpienia najlepszym i najskuteczniejszym graczem w drużynie. To właśnie rozgrywający ciągnął grę i pozwalał cieszyć się swoim fanom chociaż z kilku zwycięstw w tym sezonie. Bez Jarretta w składzie Hornets będzie bardzo trudno wytrwać koniec sezonu, bowiem w jego miejsce wejdzie wciąż mało doświadczony Greivis Vasquez, który mimo dobrych występów zalicza od czasu do czasu małe wpadki.

Jarrett Jack to lider drużyny pod względem punktów, asyst oraz skuteczności z linii rzutów wolnych. Rozegrał w sezonie 2011/2012 45 spotkań (39 jako starter) i notował średnio 15.6 punktów, 6.3 asyst, 3.9 zbiórek i rzucał na skuteczności 46% z gry w 34 minuty na parkiecie.