Jarrett Jack oddany do Warriors

Jak poinformowały zaufane źródła na Twitterze – New Orleans Hornets oddali swojego lidera w zeszłym sezonie – Jarretta Jacka do Golden State Warriors w trójstronnej wymianie, w skład której wchodzą również Philadelphia 76ers. „Szerszenie” w zamian otrzymają jedynie prawa do Edina Bavcica od Sixers. 

Wymiana ta ma na celu więc tylko i wyłącznie oczyszczenie cap space, bowiem Jarrett Jack w sezonie 2012/2013 miał zarabiać ponad $5.4 milionów. W tej chwili niemal pewne jest to, że w miejsce rozgrywającego zostanie zakontraktowany zawodnik na jego pozycję (chyba, że Monty Williams na poważnie bierze kandydaturę grania na rozegraniu Austinem Riversem), a pozostałe pieniądze zostaną włożone w kontrakt innego zawodnika (środkowy?).

Wymianę tą można śmiało pochwalić, bowiem Dell Demps po raz kolejny zrobił sobie miejsca dla nowych zawodników – problem tylko jakich? Jedyne co my – kibice – możemy zrobić to podziękować za wspaniałe lata z Jarrettem Jackiem i życzyć mu wszystkiego dobrego w Golden State Warriors gdzie będzie miał bardzo ważną rolę, bowiem gdzie indziej brakuje rozgrywającego, który tak wyśmienicie potrafi zdobywać punkty?

Philadelphia 76ers zgarną Dorella Wrighta z Golden State Warriors, a „Wojownicy” wspomnianego już Jacka oraz przyszłościowy pick w pierwszej rundzie draftu.

Jarrett Jack spędził w Nowym Orleanie niecałe dwa lata, a jego najlepszym sezonem jako „Szerszeń” był zdecydowanie ten ostatni – 2011/2012. 29-latek zdobywał bowiem średnio 15.6 punktów, 6.3 asyst i 3.9 zbiórek i był zdecydowanym liderem drużyny.

Zadowoleni?

PS. Jak się okazało kilka godzin po trójstronnym dealu – w wymianie wziął udział również Darryl Watkins, który wylądował w Philadelphi 76ers.

 • Lucas

  Marios, ale to nie byłaby taka zła opcja. Doszedł by kolejny talent, a ten rok można poświęcić na przetestowanie Davisa i Riversa w warunkach NBA, gdyby jeszcze za marudzącego i mającego problemy ze zdrowiem Gordona pozyskać jeszcze coś ciekawego (picki/talent to i to) to można budować team wokół młodych, a za rok na FA jest naprawdę duży wybór.

  Chociaż oddanie Jacka, tak naprawdę za darmo mi się nie podoba, szczególnie że miał spadający kontrakt.

 • Marios

  Odmładzanie zespołu cd. Żeby tylko ten zabieg nie zaowocował ustawieniem nas jako „faworytów” do wysokiego picku przyszłorocznego draftu o_O

 • Patryk Pankowiak

  Jestem ciekaw co Demps wymyśli, pozbyliśmy się już połowy starego składu.

 • Na razie nie ma do s5 PG,SF(Gomes ?),C
  Natomiast Greivis,Rivers,
  AndErson,Smith,Thomas,Faminu,Henry-to może być jedna z najsilniejszych ławek w lidze.

 • Przemowawa

  Gordona podpisza a na PG będzie gra Rivers takie mam odczucia. Vasquez to nie na s5 jack tak samo ja jestem zadowolony. Jarrett ma juz swoje lata a jak mamy budować team to na młodych

 • mike

  Tak średnio, zależy kogo pozyskamy w zamian. Rivers na PG jakoś mi nie pasuje. W każdym razie jeszcze trochę i nie zostanie żadna znajoma twarz. Z pierwszej piątki został już tylko…. eeee, Smith? Bo zakładam, że Gordona wytrejdują. Takiej czystki dawno nie było.

 • Zadowoleni ?
  Mowiac szczerze jestem zawiedziony.Gracz S5 oddany za free tak na dobra sprawe.

  • Dell Demps wyczyścił sobie 5 milionów z cap space i coś czuję, że szykują się wreszcie jakieś wzmocnienia.

   PS. Bardzo możliwe, że dojdzie do wymiany na linii Clippers-Hornets. Marco Belinelli na zasadzie sing&trade za Ryana Gomesa i pick w Drafcie.

   • mike

    Znowu wymiana z Clippers? Strach się bać ;P