Jarrett Jack oddany do Warriors

Jak poinformowały zaufane źródła na Twitterze – New Orleans Hornets oddali swojego lidera w zeszłym sezonie – Jarretta Jacka do Golden State Warriors w trójstronnej wymianie, w skład której wchodzą również Philadelphia 76ers. „Szerszenie” w zamian otrzymają jedynie prawa do Edina Bavcica od Sixers. 

Wymiana ta ma na celu więc tylko i wyłącznie oczyszczenie cap space, bowiem Jarrett Jack w sezonie 2012/2013 miał zarabiać ponad $5.4 milionów. W tej chwili niemal pewne jest to, że w miejsce rozgrywającego zostanie zakontraktowany zawodnik na jego pozycję (chyba, że Monty Williams na poważnie bierze kandydaturę grania na rozegraniu Austinem Riversem), a pozostałe pieniądze zostaną włożone w kontrakt innego zawodnika (środkowy?).

Wymianę tą można śmiało pochwalić, bowiem Dell Demps po raz kolejny zrobił sobie miejsca dla nowych zawodników – problem tylko jakich? Jedyne co my – kibice – możemy zrobić to podziękować za wspaniałe lata z Jarrettem Jackiem i życzyć mu wszystkiego dobrego w Golden State Warriors gdzie będzie miał bardzo ważną rolę, bowiem gdzie indziej brakuje rozgrywającego, który tak wyśmienicie potrafi zdobywać punkty?

Philadelphia 76ers zgarną Dorella Wrighta z Golden State Warriors, a „Wojownicy” wspomnianego już Jacka oraz przyszłościowy pick w pierwszej rundzie draftu.

Jarrett Jack spędził w Nowym Orleanie niecałe dwa lata, a jego najlepszym sezonem jako „Szerszeń” był zdecydowanie ten ostatni – 2011/2012. 29-latek zdobywał bowiem średnio 15.6 punktów, 6.3 asyst i 3.9 zbiórek i był zdecydowanym liderem drużyny.

Zadowoleni?

PS. Jak się okazało kilka godzin po trójstronnym dealu – w wymianie wziął udział również Darryl Watkins, który wylądował w Philadelphi 76ers.