Jason Smith kontuzjowany

Po Jrue Holiday’u, Ryanie Andersonie czy Tyreke’u Evansie to nie koniec ogromnych problemów New Orleans Pelicans w tym sezonie. Okazuje się, że niedawno co powracający do zdrowia i do grania w koszykówkę wysoki Pelikanów – Jason Smith – będzie zmuszony przejść operację prawego kolana i możliwe, że opuścić bieżącą kampanię.

27-letni center zaczynał sezon w pierwszej piątce. Później przez drobne kontuzje (kolano, ramię) przesiedział kilka spotkań na ławce i został wygryziony z podstawowego składu przez Alexisa Ajincę i odgrywał rolę jednego z głównych rezerwowych Pellies. Jason Smith uszkodził niestety chrząstkę, a ból nasilał się z każdym dniem.Trener New Orleans Pelicans wobec kontuzji swojego zawodnika będzie miał do dostępu na następne mecze 11 z 14 zawodników. Trójka z nich to główne postacie zespołu. Do zdrowia wraca na szczęście Pelikanów już Tyreke Evans, który przez skręconą kostkę opuścił kilka meczy z rzędu.

Zawodnik zagrał w 31 spotkaniach (27 startów), w których spędzał na parkiecie blisko aż 27 minut. Jego średnie oscylują w okolicach 10 punktów i 6 zbiórek na potyczkę. Może też popisać się bardzo dobrą skutecznością z gry – 47% – a jak wszyscy doskonale wiemy, jego gra opiera się głównie na grze na półdystansie.