Hornets w coraz większym dołku…

New Orleans Hornets zaliczają jeden z najgorszych początków w historii… „Szerszenie” legitymują się bilansem 3-14, co daje im ostatnie miejsce za Zachodzie. Zeszłej nocy na własnym parkiecie podejmowali zespół z San Antonio. Zwycięstwo swojej drużynie zapewnił Tim Duncan, który pięknym rzutem ustalił wynik spotkania. Hornets przegrywają 8-mecz z rzędu… Nie jest dobrze i dawno nie było…

Mecz od początku zapowiadał się bardzo ciekawie. Gospodarze skazani na porażkę z każdą minutą grali coraz lepiej. O losach pojedynku decydowała jednak 4. kwarta.  „Szerszenie” już na starcie stracili dystans, co zapowiadało dramatyczną końcówkę. W ostatnich akcjach „batalii”ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Jack i Belinelli, a fani zgromadzeniu w hali z coraz większym zaciekawieniem spoglądali na dalsze wydarzenia. Po kapitalnych akcjach graczy z Luizjany, na tablicy wyników widniał remis. To jednak nie koniec. Spurs mieli do końca dokładnie 5,2 sekundy. Piłka poszła do lidera zespołu- Tim’a Duncan’a. Ten pod presją Okafora, wyszedł z pola trzech sekund oddając rzut w stylu Hakeem’a Olajuwon’a. Było to jednak bardziej połączenie teardropu z hakiem.  Duncan trafia, a Spurs wygrywają ostatecznie: 104:102.

Najlepsze spotkanie w sezonie rozegrał dziś Jarrett Jack autor 26 punktów, 9 asyst i 6 zbiórek. Kroku dotrzymywali mu: Carl Landry (18 punktów, 8 zbiórek), Marco Belinelli (12 punktów) i Trevor Ariza (18 punktów, 6 zbiorek, 5 asyst).

W ekipie przyjezdnej świetne zawody rozegrali:
Tony Parker zdobywca 20 punktów i 17 asyst oraz Tim Duncan, który wykręcił dziś: 28 punktów i 7 zbiórek.

Nie zagrali:
Hornets:
Gordon,Henry,Ayon

Spurs:
Ford, Ginobili

Statystyki i ciekawostki: 

*Hornets trafili dziś 6-12 (50%) zza łuku, przy 7-16 (43.8%) rywali;
*Spurs stracili dziś tylko 10 piłek;
*Chris Kaman spędził na parkiecie zaledwie 14 minut;
*Hornets rzucali dziś ze skutecznością: 42-83 (50.6%) z gry, przy 41-75 (54,7%) Spurs;
*”Szerszenie” zmiażdżyły rywali na deskach w stosunku 40 do 28 zebranych piłek;
*Spurs zebrali zaledwie 4 piłki w ataku, przy 11 Hornets;
*Hornets po raz pierwszy w sezonie zdobyli powyżej 100 punktów.

Skrót wideo:

Za „okrojony” recap przepraszamy.