Josh Childress zwolniony z Pels

http://static.foxsports.com/content/fscom/img/2013/12/13/New-Orleans-Pelicans-small-forward-Josh-Childress-_20131213182913324_660_320.JPGDell Demps i Monty Williams jeszcze przed meczem z Memphis Grizzlies doszli do wniosku, że trzymanie Josha Childressa w zespole jest bezsensowne. Wobec świetnej formy Al-Farouq Aminu, powracającego do zdrowia Dariusa Millera i – wówczas – zdrowego Tyreke’a Evansa dla weterana na parkietach NBA w Nowym Orleanie zwyczajnie nie było miejsca. Popularny „Afro” został zwolniony z niegwarantowanego kontraktu i szczęścia będzie musiał raz kolejny szukać jako wolny agent.

Josh Childress w barwach New Orleans Pelicans rozegrał zaledwie 4 spotkania, podczas których spędzał średnio na parkiecie 6 minut. Nie zdobył zapisał na swoim koncie nawet jednego punktu. Miał średnio 0.8 zbiórki i 0.5 asyst.

Sytuacja niskiego skrzydłowego raz kolejny mocno się zmieniła wobec ponownego skręcenia kostki przez Tyreke’a Evansa.

Warto przypomnieć, że od 15. grudnia zespoły będą mogły handlować zawodnikami, których podpisały podczas tegorocznego offseasonu. Wówczas wiele ekip będzie chciało przeprowadzić wymiany i można się spodziewać, że jedną z takich będą New Orleans Pelicans. Generalny Menadżer Pels może szukać wzmocnień na pozycji mniejszego skrzydłowego jak i środkowego.