Josh Hart – Twój idealny role-player

New Orleans Pelicans w wymianie Anthony’ego Davisa pozyskali Lonzo Balla, Brandona Ingrama, #4 pick w drafcie i 2 picki w pierwszej rundzie w następnych latach Los Angeles Lakers. Zawodnikiem, który również jednak trafił do Nowego Orleanu, a o którym mówi się zdecydowanie za mało jest Josh Hart, Twój idealny role-player.

Josh Hart już wygrał. Wygrał serca kibiców Pelicans jeszcze przed tym jak postawił swoją stopę na parkiecie w koszulce swojego nowego zespołu. Od jakiegoś czasu organizacji brakowało zawodników, którzy byliby dumni z bycia w drużynie, identyfikowaliby się z miastem i ludźmi Nowego Orleanu. Niestety, w poprzednich latach fani Pelicans musieli częściej patrzeć na smutne miny przybywających do miasta Al-Farouq Aminu, Chrisa Kamana, Erica Gordona, który później wyrażał swoją miłość do Phoenix Suns. Nie wspominając już o odejściu Chrisa Paula, DeMarcusa Cousinsa i Anthony’ego Davisa.

Josh Hart to zupełne przeciwieństwo wymienionych wyżej Panów. W zasadzie, cała trójka graczy pozyskanych z Lakers wyraziła już swoje zadowolenie transferem – Brandon Ingram dodał uśmiechniętą buźkę chwilę po informacji o wymianie, a Lonzo Ball w ostatnio dodanym filmiku podsumował, że wymiana to „dobry news”.

Josh bije jednak wszystkich na głowę. 24-latek chwilę po wymianie wrzucił na Instagram swoje zdjęcie, gdzie uśmiecha się od ucha do ucha, chwilę później w turnieju Fortnite Pro-Am dla celebrytów wystąpił… w koszulce Pelicans i tym samym był jednym zawodnikiem NBA na tym wydarzeniu reprezentującym swoje (a w zasadzie oficjalnie jeszcze nie) barwy. Fani Pelicans byli zachwyceni widokiem gracza, który jest dumny z bycia w tym zespole.

To jednak nie wszystko – kilka dni później na swoim Instagramie wrzucił m.in. zdjęcie w klapkach NOLA, a na Twitterze cały swój profil zmienił pod barwy New Orleans Pelicans.

Jego radość z bycia Pelikanem widać było przede wszystkim jednak podczas Draftu, gdy na Twitterze najpierw skomentował oklaskami wymianę #4 picku, a następnie gorąco witał wybranych – Ziona Williamsona i Jaxsona Hayesa.

Hart był też już gościem w studio Bleacher Report, gdzie głośno wyrażał swoje zadowolenie z ruchów Pelicans i tego w jakim składzie klub zacznie następny sezon. Zadeklarował, że w ciągu 4-5 lat drużyna zdobędzie mistrzostwo NBA. Obok niego zasiadał też Tobias Harris, który pytany przez prowadzących o swoją wolną agenturę odpowiedział, że najważniejszym punktem w jego wyborze nowej drużyny będzie styl gry – ruch piłki, szybka gra, spacing, możliwość rzucania za trzy. Josh Hart z uśmiechem na twarzy rzucił szybko, że zna idealną drużynę pod takie granie i zaprasza do Nowego Orleanu.

Josh Hart to człowiek, którego potrzebował Nowy Orlean, potrzebowaliśmy jednak przede wszystkim my – fani Pelicans. Hart podziękował za ostatnie 2 lata kibicom Lakers, kończąc, że należy rozpocząć nowy rozdział i „zatańczyć” w New Orleans. 24-latek z miejsca staje się ulubionych zawodnikiem drużyny, dobrym duchem w szatni i idealnym role-playerem, którego chcesz w swoich szeregach.

Warto przypomnieć, że Josh to zawodnik, który w swoim debiutanckim sezonie zapisywał 7.9 punktów na blisko 40% skuteczności za trzy. Ta skuteczność w drużynie LeBrona Jamesa spadła do 34%, ale Hart to idealny gracz do aktualnego składu Pelicans. Waleczny, zacięty, angażujący się w grę po obu stronach boiska i rozciągający grę.

Josh Hart. Twój ulubiony role-player w szatni New Orleans Pelicans.