Kevin Durant wróci na Pelicans (?) [update]

Wszystko wskazuje na to, iż Oklahoma City Thunder wróci do pełnego składu właśnie na mecz z New Orleans Pelicans, który odbędzie się dzisiejszej nocy z wtorku na środę. Do zespołu po kontuzji dłoni dołączył już Russell Westbrook, prowadząc Grzmoty do wygranej nad New York Knicks 105 – 78,  w którym sam Russ zdobył okazałe 32 punkty, 7 zbiórek i 8 asyst… w 23 minuty.

Poza dostępnym rosterem dla coacha Scotta Brooksa wciąż pozostawał Kevin Durant, który na kilkanaście dni przed rozpoczęciem sezonu złamał kość w stopie. Kontuzja miała wykluczyć MVP sezonu 2013-14 na okres kilku tygodni, a powrócić miał w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. Według najnowszych wiadomości KD wobec wyników Thunder wróci na parkiet wcześniej, ma się to wydarzyć w Smoothie King Center, w Nowym Orleanie. 

Przed New Orleans Pelicans ciężka bitwa. Mecz, który jeszcze kilkanaście dni temu można było zamalować po cichu na „zielono” okazał się być wczesną walką o wejście do Playoffs. Pelikany nie mogą pozwolić sobie na czwartą porażkę z rzędu, a Oklahoma Westbrook Durant będą chcieli rozjeżdżać jak walec swoich kolejnych rywali i wrócić do walki o czołówkę Zachodu.

Głównym problemem Monty’ego Williamsa jest matchup dla Duranta, bo o ile Jrue Holiday może postawić Russellowi twarde warunki, o tyle kogoś takiego dla Kevina po prostu w zespole Pelicans nie ma. O jego powrocie zadecyduje przedmeczowa rozgrzewka.

Kevin Durant w karierze przeciwko New Orleans Pelicans notuje średnio 27.1 punktu, 6.7 zbiórki, 3.7 zbiórki rzucając na blisko 53% skuteczności z gry.

[update] Scott Brooks przed meczem poinformował, iż Kevin zagra w dzisiejszym spotkaniu i otrzyma około 30 minut na parkiecie. Zawodnik przeszedł przez szereg badań, które zaliczył bez większych problemów. Witamy z powrotem.