Klątwa trwa – Lance wypada z gry

Znalezione obrazy dla zapytania lance stephenson pelicansLance Stephenson załapał się do New Orleans Pelicans w ostatnim momencie. Dostał od Della Dempsa i Alvina Gentry’ego prawdopodobnie ostatnią szansę, aby przypomnieć o swoim nazwisku w NBA. Przy kontuzjach, z jakimi musieli borykać się Pelicans, było pewne, że Lance dostanie okazję, aby wywalczyć sobie duże minuty na początku.

26-latek dopiął swego i w ostatnich meczach był praktycznie pierwszą opcją z ławki, a nawet i zawodnikiem, który zamyka spotkania i kreuje grę. Wprowadzał do ekipy Gentry’ego trochę dzikości i szaleństwa, co było bardzo potrzebne. W starciu z Phoenix Suns trafił rzut na kilka sekund przed końcem i wygrałby mecz dla Pelicans, gdyby do dogrywki równo z syreną nie doprowadził Devin Booker. Więcej takich zagrań w wykonaniu Stephensona przez jakiś czas nie zobaczymy.

Marc Stein z ESPN doniósł, że Lance doznał urazu pachwiny, który będzie wymagał przeprowadzenia operacji. Wyłączy to zawodnika z gry na czas nieokreślony.

Zawodnik, który mógł wcielać się w role na aż trzech pozycjach notował w tym sezonie 9.7 punktu, 3.3 zbiórki i 4.8 asyst. Jednak w ostatnich dwóch meczach jego średnie podskoczyły do poziomu 15.5 punktów i 6.5 asyst.

Wobec kontuzji Stephensona, większą rolę od trenera Gentry’ego otrzymać powinni m.in. Buddy Hield i Langston Galloway, którzy w ostatnich kilku dniach nieźle spisywali się trafiając bardzo dobrze z dystansu. Pelicans będzie jednak z pewnością brakowało umiejętności rozgrywania Lance’a.

 

New Orleans Pelicans jeszcze przez około miesiąc radzić będą musieli sobie więc bez Jrue Holidaya, Tyreke’a Evansa, Quincy Pondextera i Lance’a Stephensona. Bardzo jednak możliwe, że wobec kiepskiej sytuacji kadrowej, Pelicans otrzymają „injury hardship exception”, co pozwoliłoby dołączyć do składu 16. zawodnika.

O taki wyjątek można prosić NBA, jeśli w drużynie od 3 spotkań aż 3 zawodników znajduje się poza grą i nic nie wskazuje na to, aby szybko wrócili na parkiet. Taka sytuacja nie zdarza się jednak tak szybko. Nie wiem czy otrzymanie „hardship exception” już na początku listopada nie byłoby jakimś rekordem.