Knicks 98 – 91 Pelicans

021914_nopnyk_tsmain2New Orleans Pelicans po przerwie związanej z Weekendem Gwiazd, powrócili do rywalizacji na parkietach NBA. Minionej nocy do Smoothie King Center zawitała ekipa New York Knicks. Goście od początku byli mocno nastawienie na zwycięstwo i udało im się osiągnąć pokonując Pelicans 98:91.

Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był niezawodny gwiazdor Carmelo Anthony, który zanotował 42 punkty dorzucając jeszcze 2 zbiórki i 2 asysty. Po stronie Pelicans aż 28 punktów uzyskał Eric Gordon

Najlepszą akcją spotkania był widowiskowy blok Anthony’ego Davisa właśnie na Melo. Gwiazdor NY poczuł się z lekka ośmieszony i potem był już nie do zatrzymania, szczególnie w końcówce spotkania gdzie widniał remis. Anthony Davis zakończył spotkanie z wynikiem 14 punktów i 10 zbiórek.

Z ławki dzielnie wspierał być może po raz ostatni w barwach Pelicans – Austin Rivers. Syn coacha LA Clippers uzyskał 14 ”oczek”. Podwójną zdobycz punktową osiągnął także rozgrywający Brian Roberts (10 punktów, 4 asysty)

Ciekawostką spotkania była ławka rezerwowych New York Knicks. Goście mieli zaledwie tylko 3 graczy. J.R.Smith zdobył 19 punktów, 16 dołożył Tim Hardaway JR

New Orleans Pelicans kolejne spotkanie rozegrają już w piątek przeciwko Charlotte Bobcats.