Kolejny weteran powalczy o miejsce w zespole

http://s3media.247sports.com/Uploads/Assets/742/845/6_3845742.jpgNew Orleans Pelicans z myślą o przedsezonowym obozie podpisali już m.in. DeJean Jonesa, Kilpatricka oraz Adriena. Na tym jednak nie koniec, a aby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę w hali treningowej władze Pelicans postanowiły zakontraktować również weterana NBA – Chrisa Douglasa-Robertsa. Skrzydłowy podpisał 2-letnią niegwarantowaną umowę.

To kolejny zawodnik, który dołączy do rywalizacji o miejsce w składzie, głównie jeśli chodzi o pozycję niskiego skrzydłowego. Najwidoczniej Alvin Gentry tak bardzo obawia się o tę pozycję, szczególnie wobec kontuzji Quincy’ego Pondextera, iż poprosił Della Dempsa o zapewnienie mu lepszego wsparcia. Znaleźć tam możemy już Alonzo Gee, Dante Cunninghama, Luke’a Babbitta oraz zawodników umowami na camp (Kilaptrick, Jones(?), CDR).To prawdopodobnie wciąż jednak nie koniec poszukiwań. Wiele doniesień mówi o zainteresowaniu Pelicans zawodnikiem z Nowej Zelandii – Corey’em Websterem.

Chrisa Douglasa-Robertsa pamiętać możemy m.in. z dobrej gry dla New Jersey Nets oraz Milwaukee Bucks na samym początku swojej przygody z NBA. Ostatni sezon już jako 28-latek spędził w Los Angeles Clippers.